Gruodžio 22 d., sekmadienis | 24

Žemės ūkis. Saugus darbas su pavojingomis medžiagomis

Pavojingų medžiagų poveikis Europos darbo vietose yra paplitęs daug labiau nei mano dauguma žmonių. Žemės ūkis – ne išimtis. Jungtinių Tautų bei Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kiekvienais metais pesticidais sunkiai apsinuodija 3 milijonai žemės ūkio darbuotojų. Siekiant užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą bei visuomenės ekonominę sėkmę, būtina pašalinti arba bent jau veiksmingai valdyti patiriamą pavojingų medžiagų poveikį. Apie tai buvo kalbama spalio 30 d. žemdirbiams skirtame seminare „Saugus darbas su pavojingomis medžiagomis“.

Prastai darbo vietoje valdomos pavojingos medžiagos ne tik kelia nereikalingą riziką darbuotojams, bet dėl jų patiriamos didelės tiesioginės įmonių ir sveikatos sistemų išlaidos. Pavyzdžiui, kancerogenų poveikis darbo vietoje kasmet Europai kainuoja apytikriai 2,4 mlrd. EUR. Kiekvienas darbuotojo, kurio sveikatai neigiamos įtakos turėjo darbe patirtas pavojingų medžiagų poveikis, prašymas atlyginti žalą taip pat gali kainuoti šimtus tūkstančių eurų. Investuojant į darbuotojų saugą ir sveikatą tokių išlaidų išvengiama, o įmonėse, ūkiuose taip pat: padidėja darbuotojų našumas ir motyvacija, sumažėja nebuvimo darbe dėl ligos atvejų ir dėl darbuotojo sveikatos sutrikimų patiriamos išlaidos, sumažėja darbuotojų kaita.
Apie seminarą skaitykite straipsnyje „Kancerogenai žemės ūkyje – kraupi statistika. Nauji iššūkiai ir ligos“.

Seminaro organizatoriai: Valstybinė darbo inspekcija, vykdanti EU–OSHA Lietuvos ryšių punkto funkcijas ir koordinuojanti šią kampaniją Lietuvoje, kartu su partneriais – Lietuvos ūkininkų sąjunga bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2018 m. lapkritis