Gruodžio 21 d., šeštadienis | 24

Svarbiausi ūkio darbai rugsėjį

Dėl sausros šiais metais daugelis ūkininkų nepasigamino pakankamai žolinių pašarų. Remigijau, kuo ūkininkai galėtų kompensuoti žolinių pašarų trūkumą?

Kadangi šie metai buvo palankūs kukurūzams augti, patariame kokybiškai pasiruošti kukurūzų siloso, kurio kiekius dėl žolinių pašarų trūkumo gyvulių racione ūkininkai bus priversti didinti. Kokybiškam subalansuotam racionui reikės didesnio kiekio ir šiaudų.
Mūsų gyvulininkystės konsultantai ir specialistai apskaičiuos pašaro kiekį skirtingoms gyvulių grupėms, ištirs ūkyje esančius pašarus ir sudarys subalansuotus racionus. Taip sumažinsite gyvulių medžiagų apykaitos sutrikimus ir ekonominius nuostolius. Na, o jei turėsite klausimų, visuomet į juos atsakysime.

Dėl gyvulių šėrimo kukurūzų silosu, teisingo jo silosavimo ir subalansuoto raciono sudarymo galėsite pasitarti su konsultantais, specialistais ir mokslininkais rugsėjo 13 d. 10 valandą atvykę į renginį Kukurūzų diena ir Lietuvos artojų varžybos, kuris organizuojamas Liepų kaime, Kėdainių r.
Atsivežkite ir savo ūkyje pagamintų pašarų ėminių – Konsultavimo tarnybos specialistai nemokamai juos ištirs Mobilioje gyvulininkystės laboratorijoje.
Rudenį – tinkamas metas išsitirti ūkio laukų būklę, todėl rekomenduojame pasinaudoti dirvožemio tyrimo paslauga, kreiptis į augalininkystės konsultantus dėl tręšimo ar kalkinimo planų sudarymo. Naudinga būtų paanalizuoti šio sezono rezultatus ir galimas grėsmes, atliekant ūkio technologinę analizę ar viso ūkio vertinimą.
Konsultantai taip pat padės įvertinti, ar Jūsų ūkis atitinka kompleksinės paramos reikalavimus.
Primename, kad ūkininkams visoje Lietuvoje organizuojami nemokami mokymai pagal projektą „Profesinės kvalifikacijos tobulinimas žemės ūkio ir aplinkosaugos srityse“. Informaciją apie planuojamus mokymus rasite mūsų interneto svetainėse. Taip pat galite tobulėti ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS.

NAUJIENA. Kviečiame nuotoliniu būdu mokytis pagal „Įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovų ir atsakingų asmenų, kuriems pavesta kontroliuoti objekto priešgaisrinę būklę ir imtis priemonių priešgaisrinės saugos reikalavimams vykdyti“ priešgaisrinės saugos mokymo programą.
Siekiant skatinti verslą, įvairinti veiklos sritis kaime įkuriant naujas darbo vietas ir mažinti skurdą plečiant ekonominę veiklą, kaimo gyventojai ir mažosios įmonės, veikiančios kaimo vietovėje, kviečiami pasinaudoti parama ne žemės ūkio veiklai. Paramos paraiškų rinkimas jau prasidėjo ir tęsis iki rugsėjo 28 dienos. Kviečiame kreiptis į ekonomines paslaugas teikiančius konsultantus.
Informuojame, kad jau antrą kartą šiemet renkamos paraiškos miškams veisti, tad miškininkai, dar nepasinaudoję šia galimybe, tačiau numatę plėsti savo miškų plotus, paraiškas gali teikti nuo rugsėjo 3 d. iki spalio 31 d. Taip pat šiuo laikotarpiu renkamos paraiškos miškams apsaugoti ir atkurti pagal veiklos sritį „Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas“. Dėl paraiškų užpildymo ir išsamaus taisyklių paaiškinimo galite kreiptis į Miškininkystės paslaugų biuro specialistus.
Privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, kviečiame pasinaudoti LR aplinkos ministerijos vykdomu projektu „1000-io miško savininkų individualus konsultavimas jų miško valdose konkrečios valdos tvarkymo, priežiūros, atkūrimo, apsaugos ir naudojimo klausimais“. Suteikiama nemokama 1–2 val. trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje.
Juk kiekviena detalė svarbi!

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse.

www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt

© 2018 rugsėjis