Gruodžio 21 d., šeštadienis | 24

Svarbiausi ūkio darbai birželį

Anksčiau birželis buvo laikomas sėjos metu, mat, biržis – tai dirvoje padaryta žymė, iki kurios vietos krinta grūdai sėjant. Dabar ūkiuose sėja baigta, tačiau darbų tikrai netrūksta. O su Europos Sąjungos parama kai kuriuos iš jų galima atlikti greičiau ir efektyviau.

Smulkiuose Lietuvos ūkiuose dirbančių ūkininkų verslumo skatinimui skiriamos didžiulės Europos Sąjungos lėšos.Birželį numatomi net 3 kvietimai teikti paraiškas. Iki birželio 29 d. skiriama parama smulkiesiems ūkininkams. Nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. smulkieji ūkininkai ir miško valdytojai, labai mažos įmonės ir fiziniai asmenys gali kreiptis paramos pagal veiklos sritį „Parama smulkiųjų ūkio subjektų bendradarbiavimui“. O nuo birželio 1 d. iki liepos 31 d. paraiškas galima teikti pagal veiklos sritį„Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Kreipkitės. Ekonomines paslaugas teikiantys konsultantai padės įvertinti galimybes gauti paramą.

Na, o norinčius efektyviai valdyti išteklius ir nuolat stebėti verslo ekonominę situaciją, kviečiame naudotis ūkio veiklos rezultatų analizės paslauga.

Informuojame, kad pakeistos buhalterinės apskaitos tvarkymo dvejybine apskaitos sistema rekomendacijos. Jos aktualios ūkininkams ir gyventojams, kurie neįregistravę ūkininko ūkio verčiasi individualia žemės ūkio veikla. Tačiau Konsultavimo tarnybos klientai gali būti ramūs – 25-erius metus kaupta patirtis teikiant buhalterinės apskaitos paslaugą padės įveikti naujus iššūkius.

Augalininkystės ūkiuose darbai vyksta be poilsio dienų. Reikėtųmetodiškai ir nešališkai įsivertinti būsimo derliaus potencialą ir pagal tai planuotis augalų priežiūros išlaidas, pagal galimybes išnaudoti visas galimas agrotechnines priemones, kuriosmaksimaliai didintų auginamų pasėlių derlingumą.

Siekiantiems ekonomiškai naudingiausio sprendimo, nešališki augalininkystės konsultantai rekomenduos augalų apsaugos produktus ir užpildys Augalų apsaugos produktų naudojimo apskaitos žurnalą. O užsiregistravęs Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų sistemoje IKMIS, kiekvienas iš jūsų galite susipažinti su augalų vegetacijos metu stebimų pasėlių apžvalga visoje Lietuvoje ir jų priežiūros rekomendacijomis.

Vienas didžiausių darbų gyvulininkystės ūkiuose – atsakingai pasigaminti kuo daugiau kokybiško pašaro iš pirmosios žolės, kuriuo vėliau, prasidėjus tvartiniam laikotarpiui, būtų galima efektyviai šerti ūkio „bandos elitą“ – produktyviausias karves, veislei auginamą galvijų prieauglį.

Įpusėjus vasarai, trumpėjančios dienos, o vėliau – ir vėstančios naktys nebeskatina intensyvaus žolės augimo, mažiau sukaupiama maisto medžiagų ir atolų žolynų pašarinė vertė nebeprilygsta pavasarinės žolės maistingumui. Numatant pašarų gamybos pradžią, svarbu suderinti du dalykus – bendrą žolės masės derlių ir pašarinę jos vertę. Jei turite klausimų, kreipkitės į gyvulininkystės konsultantus.

Konsultantai taip pat padės įvertinti, ar Jūsų ūkis atitinka kompleksinės paramos reikalavimus. Turinčius miško, birželį kviečiame dalyvauti nemokamuose nuotoliniuose mokymuose: sužinosite, kokie yra mokesčiai miško savininkui už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką.

Esate laukiami visuose Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajono biuruose. Juk kiekviena detalė svarbi! Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse.

©www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt

2018 m. birželis