Birželio 12 d., trečiadienis | 24

Sudarytos sąlygos nustatant sanitarinės apsaugos zonas geriau suderinti gyventojų ir ūkio subjektų interesus

2023-12-12

© Asociatyvi Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., agroakademija.lt

Seimas pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pakeitimams, kuriais geriau suderinti gyventojų ir ūkio subjektų interesai – užtikrinta visuomenės sveikatos sauga, neribojant žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdymo galimybių nustatant sanitarinės apsaugos zonas.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Įstatymo pakeitimuose pakoreguotas klaidos taisymo pagrindu (kai veikla buvo vykdoma anksčiau, nei gretimose teritorijose pradėti formuoti žemės sklypai), nustatomų SAZ nustatymo mechanizmas.

Nuo šiol prieš registruojant SAZ, jei ji nebuvo registruota, ir klaidos taisymo pagrindais (be žemės savininko, valstybinės ar savivaldybės žemės patikėtinio sutikimo) bus taikomas poveikio visuomenės sveikatai vertinimo mechanizmas.

Nustatyta, kad Nacionalinės žemės tarnybos pažyma teikiama kartu su prašymu įgaliotai institucijai priimti sprendimą dėl poveikio visuomenės sveikatai vertinimo dokumento.

Dar vienas pakeitimas – veiklos vykdytojai apie klaidos taisymo atvejais nustatytas SAZ turės informuoti į jas patenkančių žemės ir pastatų savininkus.

Vadovaujantis Nacionalinio sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) pateiktais pasiūlymais, atsisakyta prievolės nustatyti SAZ dėl kai kurių veiklų. Pavyzdžiui, tekstilės pluoštų paruošimo ir verpimo, techninių ir pramoninės tekstilės gaminių, sumontuotų parketo grindų, kuro granulių iš presuotos medienos, cheminių pluoštų, stiklo, porceliano, keramikos gamybos. Taip pat elektros įrangos, elektros, variklinių transporto priemonių, vaistų pramonės, farmacijos preparatų, baldų ir čiužinių gamybos ir kt.

Kai kuriais atvejais prievolė nustatyti SAZ išlieka, kai planuojama vykdyti didesnės apimties veikla, nei buvo nustatyta iki šiol.

Aplinkos ministerijos informacija