Vasario 27 d., antradienis | 24

Nuo kitų metų pluoštinių kanapių augintojams – daugiau galimybių

2022-09-29

© Agroakademija.lt nuotr.

Lietuvos pluoštinių kanapių augintojai nuo kitų metų galės sėti daugiau šių augalų veislių, auginti jas kaip tarpinius pasėlius, lengviau tiekti jų gaminius rinkai. Tokiam Žemės ūkio ministerijos įstatymo projektui pritarė Vyriausybė.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. Lietuvoje bus leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis sudaro ne daugiau kaip 0,3 proc. Šiuo metu ši riba siekia 0,2 proc.

Nebebus reikalaujama, kad tiekiant rinkai iš pluoštinių kanapių pluošto pagamintus gaminius, būtų pateikiamas laboratorinių tyrimų protokolas su tyrimų rezultatų vertinimo išvada dėl THC kiekio tokiuose gaminiuose.

Leidžiama pluoštines kanapes auginti kaip tarpinius pasėlius iki augalų vegetacijos pabaigos.

Taip pat leidžiama mokslinių tyrimų institutams, mokslo ir studijų institucijoms pluoštines kanapes uždaruose gruntuose auginti ne vien tik selekcijos, bet ir kitais moksliniais eksperimentiniais tikslais.

Bus vaizdo reportažas

O Agroakademija.lt komanda jau pirmadienį (spalio 3 d.) kvies apsilankyti pas ūkininką Tomą Mažeiką, kuris vienas pirmųjų Lietuvoje įkūrė pluoštinių kanapių ūkį. Dabar joms atriekęs 300 ha. Ūkininkas sako, kad įgyta patirtis neįkainojama, o ir finansiškai geriau reikalai susiklosto nei auginant grūdines kultūras, juolab, kai yra kur jas realizuoti. O apie realizaciją paklausėme Lietuvoje veikiančios vienos pajėgiausių Europoje pluoštinių kanapių gamyklos UAB „Natūralus pluoštas“vadovės Liucijos Samuolytės. Tad jau greitai.

Pagal ŽŪM, Agroakademija.lt informaciją