Birželio 26 d., sekmadienis | 22

Pasirinkti žemės ūkio studijas skatins tikslinėmis stipendijomis

LŽŪKT informacija
2022-06-02

Pastaruoju metu vis dažniau kalbama, kad žemės ūkio specialybės Lietuvoje nėra populiarios, kad tam tikrose srityse jau trūksta jaunų žemės ūkio specialistų ir pan. Tad Žemės ūkio ministerija, siekdama į žemės ūkį pritraukti daugiau jaunų specialistų, juos skatins tikslinėmis stipendijomis, teigiama pranešime.

Stipendijas gaus 145 pirmo kurso studentai, besimokantys Vytauto Didžiojo (VDU), Lietuvos sveikatos mokslų, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos universitetų, Kauno miškų ir inžinerijos, Vilniaus, Kauno, Utenos ir Alytaus kolegijų pirmosios studijų pakopos studijų programose, susijusiose su žemės ūkio, maisto ūkio, veterinarijos ir kaimo plėtros sritimis. Tikslinės skatinamosios stipendijos pirmakursiams sieks 200 Eur per mėnesį.

BIOMAS GROW straipsnio viduje

„Žemės ūkio ateitis – mokslas ir žinios. Mums reikia kuo daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų, gebančių kurti ir diegti technologijas bei inovacijas, nes būtent žemės ūkis yra strateginė valstybės sritis. Turime modernizuoti, skaitmenizuoti ir vystyti žemės ūkį, užtikrinti aprūpinimo maisto produktais saugumą ir kartu tausoti vandens, dirvožemio išteklius, saugoti bioįvairovę, rimtai žiūrėti į klimato kaitą. Šiuos iššūkius įmanoma įveikti tik bendradarbiaujant mokslui, verslui ir valstybei“, – sako ministras K. Navickas.

Stipendijos bus mokamos iš Žemės ir maisto ūkio, kaimo, žuvininkystės, žemės tvarkymo ir fitosanitarijos vystymo programos priemonės „Skleisti žinias žemės ūkio sektoriuje“ lėšų.

Parengta pagal ŽŪM informaciją

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.