Birželio 12 d., trečiadienis | 24

Naujausios rekomendacijos žemės ir miškų ūkiui

2024-05-30

Leidinyje pateiktos Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre 2023 m. baigtų mokslinių tiriamųjų darbų pagrindu parengtos rekomendacijos žemės ir miškų ūkiui.

Tai Centro institutų, filialų ir bandymų stočių mokslo darbuotojų atliktų naujausių mokslinių tyrimų apibendrinti duomenys. Leidinyje pateikta vertingos informacijos apie bioanglies ir mineralinių trąšų įtaką dirvožemiui ir augalams, organinių trąšų ir jų derinių su biologiniais produktais efektyvumą dirvožemio tvarumui bei žemės ūkio augalų produktyvumui, biologinių produktų poveikį daržovių derliui ir kokybei, vaisių ir daržovių šalutinių perdirbimo produktų panaudojimo galimybes, bakterinių produktų įtaką spygliuočių atsparumo susidarymui, mechanizuoto genėjimo ir kitų augumo reguliavimo priemonių įtaką obelų augumui, produktyvumui ir vaisių kokybei, alergizuojančių baltymų identifikavimą meduje ir kitas aktualias temas.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Taip pat pateikti naujų, 2024 m. įtrauktų į Nacionalinį augalų veislių sąrašą ir ES žemės ūkio augalų rūšių veislių bendrąjį katalogą veislių aprašymai.

Prie kiekvienos rekomendacijos nurodyti ją parengusių mokslininkų, galinčių konsultuoti aktualiais klausimais, kontaktiniai duomenys. Leidinys skiriamas ūkininkams, žemės ūkio specialistams ir konsultantams, žemės ūkio mokyklų dėstytojams, visiems, siekiantiems pažangiai bei efektyviai ūkininkauti.

Kviečiame skaityti

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro informacija