Spalio 10 d., ketvirtadienis | 24

LŽŪKT laboratoriniai tyrimai: kokie, kaip atliekami, ką rodo? Atsakymai parodoje „Gyvulininkystė 2024“

LŽŪKT informacija
2024-09-19

Gyvulininkystės ūkiams ir ne tik jiems aktualūs laboratoriniai tyrimai – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos akcentas rugsėjo 26–28 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje organizuojamoje parodoje Gyvulininkystė 2024“.

Kodėl svarbūs laboratoriniai tyrimai? Kaip jie atliekami? Gavau rezultatus. Ką daryti toliau? Parodoje „Gyvulininkystė 2024“ į klausimus atsakys Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboslaboratorijos ir Mobiliosios gyvulininkystės laboratorijos specialistai.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Laboratoriniai tyrimai = tikslesni sprendimai

Atsižvelgiant į poreikį, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboslaboratorijoje atliekama vis daugiau įvairių tyrimų. Jos vedėja Lina Šmakovienė kviečia atsirinkti aktualiausius.

„Laukiame parodos dalyvių, norinčių išsamiau sužinoti apie mūsų laboratorijoje atliekamus dirvožemio, vandens, organinių trąšų tyrimus, ūkinių sėklų kokybės nustatymą. Norėčiau akcentuoti ir šiuo metu privalomą privačių asmenų valymo įrenginių nuotekų, išskyrus rezervuarus, iš kurių, nuotekos išvežamos, tyrimą. Apie jį mažai kalbama, o žinoti reikia jau dabar“, – sako Lina Šmakovienė.

Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vyresnysis gyvulininkystės specialistas Vidas Tolevičius akcentuoja dabar aktualiausias Mobilios gyvulininkystės laboratorijos paslaugas, teikiamas tiesiogiai atvykus į ūkį.

„Šiais metais anksti pribrendo kukurūzai, todėl jau daugelis nuėmė ir sudėjo silosą. Labai svarbu po 4–5 savaičių išsitirti savo ūkio turimus pašarus, kad žinotume, kaip efektyviau šerti savo gyvulius ir efektyviai išnaudoti savo ūkyje užaugintus pašarus. Jei gyvuliai ganomi, praėjus dviem savaitėms ir pripratus prie žieminio raciono, verta išsitirti turimus žolinius pašarus, padaryti biocheminius kraujo tyrimus ir sudaryti racioną pagal fiziologinius gyvulių poreikius“, – sako gyvulininkystės specialistas.

Pasak V. Tolevičiaus, kitas labai svarbus darbas tiek auginantiems mėsinius, tiek pieninius gyvulius yra veršingumo nustatymas ir reprodukcinių organų būklės įvertinimas, nes šerti didesnės savikainos pašarais tvartiniu laikotarpiu gyvulius, kurie sunkiai atsiperka, ekonomiškai neapsimoka. Taip pat aktualu iš rudens ruošti dirvą naujiems žolynams, nes tai pagrindinis galvijų pašaras.

Susitikite su LŽŪKT specialistais parodojeGyvulininkystė 2024“. Atsakymai į aktualius klausimus iš pirmų lūpų – vertingiausi.

LŽŪKT informacija

Agroakademija.lt rekomenduoja pasižiūrėti videoinformaciją

Ar esate įsitikinę turimos sėklos ūkine verte?

Patirtis ūkyje: produktyvaus žolyno svarba ir tinkamas jo įrengimas (I)

Patirtis ūkyje: produktyvaus žolyno svarba ir tinkamas jo įrengimas (II)

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos