VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba kviečia jaunuosius ūkininkus ir 2024 m. tobulinti žinias dalyvaujant projekte „Jaunųjų ūkininkų kvalifikacijos tobulinimas“. Per 2023-ius šio projekto mokymo kursus išklausė daugiau kaip 100 ūkininkų iš įvairių šalies rajonų.
Iš ūkininkų dažnai galima išgirsti, kad, įsisukę į darbų sūkurį, ne visada turi laiko skaityti teisės aktus, ieškoti naujienų ir žinių interneto platybėse, o ir rasta informacija ne visada patikima. Mokymų metu ūkininkai gauna koncentruotą informaciją apie jiems rūpimus dalykus, taip pat gali dalintis patirtimi su kitais kursų dalyviais.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba jau 30 metų kviečia ūkininkus dalyvauti įvairiuose mokymuose. Šįkart ES finansuojamo projekto „Jaunųjų ūkininkų kvalifikacijos tobulinimas“ Nr.14PM-KK-22-1-05463-PR001 mokymo kursuose kviečiami dalyvauti jaunieji ūkininkai.
Kursai pagal privalomas programas
Pasak Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Mokymo paslaugų skyriaus vadovės Renatos Stašinskienės, žemės ūkis gali prisidėti prie klimato kaitos, aplinkosaugos problemų sprendimo, tačiau šiuo metu stinga specifinių žinių, kaip naujos technologijos gali būti panaudotos ūkyje, kaip vykdyti ūkio veiklą tausiai naudojant žemės išteklius.
Taip pat labai svarbu tobulinti finansinės atskaitomybės, finansinių ataskaitų sudėties ir turinio, jų tarpusavio ryšių suvokimą, daugiau žinoti apie finansinių ataskaitų duomenų panaudojimą ūkio valdymo sprendimams priimti.
Projekte numatyta suorganizuoti 17 mokymo kursų pagal 4 jaunųjų ūkininkų kompetencijų ugdymo privalomąsias programas: Paramos sąlygų reikalavimai; Aplinkosauga ir tręšimo planavimas; Agrarinė aplinkosauga ir kraštovaizdžio gerinimas; Ekonominės (ūkinės) veiklos planavimas ir finansavimo galimybės.
„Džiugina ūkininkų susidomėjimas. Kursuose jau sulaukėme per 100 dalyvių. Esame parengę išsamias mokymų programas. Ūkininkai gali rinktis, kuriame rajone dalyvauti pasirinktuose mokymuose. Su jais bendrauja ir žiniomis dalinasi daug patirties turintys specializuoti mūsų rajonų biurų žemės ūkio konsultantai. Privalumas – galimybė tiesiogiai užduoti klausimus ir aiškintis tai, kas neaišku. Tai greičiausias kelias įgyti žinių ir kaupti įgūdžius. Svarbu akcentuoti, kad tai paskutiniai nemokami kursai. Projektui pasibaigus, jie bus mokami“, – sakė R. Stašinskienė.
Registruotis į pasirinktus mokymus galima portale www.agroakademija.lt. Kilus klausimų, skambinkite tel. 8 642 74 632, rašykite el. p. [email protected].
Įgyvendinimo laikotarpiu projektą administruoja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistės: projekto vadovė Renata Stašinskienė, Mokymo paslaugų skyriaus vadovė, projekto finansininkė Rasa Kučinskienė, buhalterė, projekto administratorė Dovilė Mikalauskaitė, mokymo specialistė.
Daugiau informacijos apie visus įstaigos organizuojamus mokymus: www.lzukt.lt ir www.ikmis.lt.
Projektą remia Lietuvos Respublika