Konkurso vertinimo komisija, sudaryta iš Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos, Kėdainių r. savivaldybės, LR žemės ūkio rūmų, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) ir Kėdainių krašto kredito unijos atstovų, lankėsi rajono ūkiuose, juos vertino ir išrinko tris geriausius ir didžiausią pažangą per pastaruosius metus padariusius ūkius.
Labiausiai išsiskyrė pirmos vietos nugalėtojas sesers ir brolio, Justinos Kočetovos ir Donato Gikniaus, iš Akademijos miestelio žuvininkystės ūkis UAB „ŠamŪkis“. Justina ir Donatas užaugo ūkininko šeimoje. Justina augalininkystės ūkyje ūkininkauja nuo 2009 metų, dirba per 100 hektarų žemės. Prieš trejus metus kartu su broliu, gavę ES paramą, apleistuose garažuose įrengė žuvų auginimo fermą ir pradėjo auginti šamus. Pirmuosius šamus pardavė Velykų stalui, o atsiradus pastoviam klientų ratui pradėjo galvoti, kaip paįvairinti asortimentą ir pateikti klientams įvairesnių produktų. Taip prekyboje atsirado ne tik rūkyti šamai, bet ir šamų konservai bei įvairių skonių užkandėlės.
Žuvies ūkyje „ŠamŪkis“ auginami šamai, prekiaujama skrosta žuvimi, rūkyta, šaldyta ir konservuota šamų produkcija. Nuotraukoje – Justina ir Dmitrij Kočetovai apdovanoti respublikiniame „Metų ūkis 2018“ renginyje
Idėjų nestokojantys akademiškiai paskatino žuvininkus kooperuotis, taip įsikūrė bendrovė „Rainio žuvys“, subūrusi penkis augintojus iš Vilniaus, Prienų, Rietavo ir Kėdainių. Puikūs „ŠamŪkio“ produktai neliko nepastebėti ir parodose. 2018 metų AgroBalt parodoje jų produktas Šamo filė drebučiuose tapo aukso medalio nugalėtoju kategorijoje „Už dėmesį sveikai mitybai“. O parodoje „Rinkis prekę Lietuvišką 2018“ aukso medaliu apdovanoti už šamo užkandėlę su kanapių sėklomis. Šioje parodoje buvo pristatytas ir naujas produktas, savotiška duoklė gimtiesiems Kėdainiams – agurkų džemas „Gurkė“. Šiandien „ŠamŪkio“ produktų jau galima įsigyti ne tik daugiau kaip dvidešimt vietų Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje.
Antros vietos nugalėtojas – Egidijaus Meškausko augalininkystės ūkis iš Bartkūniškio kaimo, Krakių seniūnijos. Egidijus, ūkininkauti pradėjęs prieš 15 metų, šiuo metu dirba apie 500 hektarų žemės. Augina kviečius, rapsus bei žirnius. Ūkis modernizuotas, atnaujinta technika ir sandėliai, preciziškai sutvarkyta aplinka.
Konkurso vertinimo komisija Egidijaus Meškausko ūkyje. „Egidijus – nuolatinis Konsultavimo tarnybos renginių ir mokymų dalyvis, aktyvus Ūkininkų sąjungos narys“, – sakė LŽŪKT Kėdainių rajono biuro vadovė Irena Navickienė (pirma iš dešinės)
„Su Egidijumi bendradarbiaujame daugiau nei dešimt metų. Kaip ir ūkio aplinka, taip ir dokumentai – sutvarkyti ir pateikti laiku. O tai labai svarbu tinkamai tvarkant ūkio apskaitą. Egidijus taip pat konsultuojasi augalininkystės, darbų saugos klausimais, mūsų konsultantai jam rengė ne vieną verslo planą ūkiui modernizuoti. Biuro vardu nuoširdžiai jį sveikiname ir linkime, kad ir toliau lydėtų neišsenkanti energija ir sveikata“, – sako LŽŪKT Kėdainių rajono biuro vadovė Irena Navickienė.
Donatai ir Egidijui Meškauskams – LŪS pirmininko Jono Talmanto sveikinimai „Metų ūkis 2018“ renginyje.
Gintaro, Gedimino ir Audriaus Miliauskų šeimos ūkyje
Trečia vieta atiteko taip pat augalininkystės ūkiui. Gintaras, Gediminas ir Audrius Miliauskai visi kartu dirba beveik 500 hektarų žemės. Šis ūkis yra puikus pavyzdinis šeimos ūkis, kuriame dirba du broliai ir trečio brolio sūnus. Daugiau kaip 10 metų Miliauskai nesamdo nei vieno darbuotojo, o dirba patys.
Kėdainių krašto ūkininkai konkurso „Metų ūkis 2018“ baigiamojoje šventėje (iš kairės): Audrius Miliauskas, Eglė ir Gintaras Miliauskai (III vieta), Justina ir Dmitrij Kočetovai (I vieta), Donata ir Egidijus Meškauskai (II vieta), tarp jų antroje eilėje – Sandra Kaupienė (UAB Vaifina direktorė) ir Kėdainių krašto Ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas
LŽŪKT ir Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nuotr.