© Asociatyvi Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., agroakademija.lt
Brazilijos žemės ūkio bendrovė „Solinftec“ pirmą kartą visuomenei pristatė autonominį robotą „Solix Hunter“, kuris naikina vabzdžius nenaudodamas cheminių pesticidų.
„Mūsų tikslas – numatyti ūkininkų problemas ir padėti jas išspręsti. Todėl sukūrėme „Hunter“, kuris sujungia pasėlių stebėjimą platformą ir geba nustatyti bei nutraukti vabzdžių dauginimosi ciklą“, – sakė André Garcia, „Solinftec“ robotikos vadovas.
Įranga ne tik kartografuoja pasėlių vystymąsi, bet ir gali nustatyti bei sunaikinti įvairias pasėliams, pavyzdžiui, sojoms, kukurūzams, cukranendrėms ir medvilnei, kenksmingų vabzdžių grupes.
Robotas, naudodamas elektrošoką, kovoja su tokiais vabzdžiais, kaip vikšrai, blakės, straubliukai, cukranendrių kenkėjai ir kiti. Robotas ne tik sumažina išlaidas šiems produktams, bet ir naudingas aplinkai.
Apie 50 000 eurų kainuojantis prietaisas nekelia grėsmės apdulkintojams, pašalina dirvožemio ar vandens užteršimo riziką ir padaro kenkėjų kontrolę saugesnę, kad ūkio subjektai galėtų taikyti integruotąją kenkėjų kontrolę (IKOK).
Naktinis medžiotojas
„Solix Hunter“ veikia savarankiškai naktį, kol kenkėjai pasiekia kiaušinėlių dėjimo stadiją. Taip yra todėl, kad apdulkintojai šį procesą atlieka dienos metu.
Įranga taip pat turi saulės kolektorius, kurie generuoja energiją, reikalingą iki 200 hektarų teritorijai prižiūrėti. Robotas savarankiškai keliauja per pasėlius ir, naudodamas tam tikro bangos ilgio šviesą, pritraukia vabzdžius ir juos naikina elektrošoku.
Kadangi įranga yra integruota į „Solinftec“ „Solix Ag Robotics“ platformą, ji vienu metu stebi pasėlius, kad gautų labai tikslius duomenis, ir informaciją apie įvairius edafoklimatinius rodiklius.
Autonominis purkštuvas
„Solinftec“ taip pat pristatė purkštuvą „Solix“, kuriuo galima tiksliai purkšti herbicidus nuo pat derliaus pradžios ir taip veiksmingai kovoti su piktžolėmis, išvengiant pagrindinių augalų konkurencijos dėl maistinių medžiagų.
Įranga sudaro išsamius purškimo ir piktžolių augimo žemėlapius, todėl galima analizuoti apdorotus plotus ir geriau planuoti būsimus pasėlius.
Priklausomai nuo reljefo ir topografijos, „Solix“ purkštuvas gali nupurkšti iki 200 hektarų plotą, todėl juo siekiama apsaugoti pasėlius nuo „įsibrovėlių“ ir užtikrinti sveiką bei pelningą produkciją.
Vertė Saulius Zagorskis, agroakademija.lt informacija