Liepos 18 d., ketvirtadienis | 24

Radioaktyvumą dirvožemyje matuoja dronas

2023-03-06

Radioaktyvumo lygis dirvožemyje suteikia informacijos apie dirvožemio tipą, o tai gali padėti augintojams optimizuoti pasėlių derlių.©Asociatyvi Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., Agroakademija.lt

Nyderlandų Groningeno universiteto (RUG) doktorantūros studentas sukūrė metodą, kaip bepiločiu orlaiviu matuoti dirvožemio radioaktyvumą, rašoma portale futurefarming.com.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Radioaktyvumo matavimui dirvožemyje dronas turi įmontuotą išmanųjį jutiklį. Tyrimo duomenimis, radioaktyvumo lygio matavimas gali būti vertingas ūkininkams.

Radioaktyvumas dirvožemyje – dirvožemio sveikatos rodiklis

Radioaktyvumo lygis dirvožemyje suteikia informacijos apie dirvožemio tipą. Pavyzdžiui, pagal jį galima nustatyti, kiek dirvožemis derlingas arba kiek jame yra mineralinių medžiagų. Jis taip pat yra dirvožemio drėgmės rodiklis. Šią informaciją augintojai gali panaudoti trąšų (kintamos normos) naudojimo arba drėkinimo strategijoms optimizuoti.

Iki šiol tokie matavimai buvo atliekami dirvoje, naudojant didelius ir sunkius detektorius. Naująjį metodą galima naudoti vietovėse, kuriose dirvos paviršius nepasiekiamas.

Vertė Saulius Zagorskis, agroakademija.lt informacija