© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., agroakademija.lt
Žemės ūkio ministerija rengia naują finansinę priemonę „Paskolos ūkininkavimo veiklos tvarumo didinimui“, pagal kurią ūkininkai ir kiti žemės ūkio subjektai galės gauti iki 2 mln. Eur investicines paskolas net 10-čiai metų.
Jau parengtos ir su socialiniais partneriais aptartos pagrindinės naujosios priemonės sąlygos, su UAB ILTE pasirašyta finansavimo sutartis bei investavimo strategija, tačiau iki priemonės starto dar liko keletas žingsnių.
„Naujosios priemonės tikslas yra užpildyti spragas finansavimo rinkoje, praplėsti paramos galimybes ūkininkams, skatinti investicijas, kuriomis jie galės įgyvendinti veiklas, prisidėsiančias prie tvaraus išteklių naudojimo, jų atkūrimo, neigiamo poveikio aplinkai mažinimo, gyvūnų gerovės didinimo, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos“, – sako ŽŪM Žemės ūkio fondo priežiūros komiteto pirmininkas žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus.
Finansinei priemonei planuojama skirti 100 mln. Eur.
Ši priemonė bus įgyvendinama pasitelkiant finansų tarpininkus, kurie turės prisidėti ne mažesne kaip 30 proc. lėšų dalimi.
Finansavimas bus teikiamas investicijoms į:
Ne mažiau kaip 51 proc. paskolos sumos turės būti skirta investicijoms finansuoti, o likusi dalis - apyvartinio kapitalo trūkumui papildyti, siekiant projekto tikslų.
Paskolą galės gauti:
Paskolos gavėjo pajamos iš žemės ūkio veiklos, valdoje pagamintų ir (arba) užaugintų žemės ūkio produktų supirkimo (taikoma tik pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams), perdirbimo ir pateikimo rinkai 1 metus iki paskolos paraiškos pateikimo turės sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų ūkio subjekto pajamų.
Paskolos suma – iki 2 mln. Eur, tačiau paskolos gavėjui, kurio žemės ūkio valdos ekonominis dydis yra 30 001 Eur ir daugiau, paskolos suma turės būti ne mažesnė kaip 250 tūkst. Eur. Šia priemone galės naudotis tiek smulkieji, tiek ir stambieji ūkininkai.
Paskolos trukmė – iki 10 metų.
Ši finansinė priemonė jau pristatyta socialiniams partneriams, tačiau pasiūlymus dar galima teikti iki 2025 m. sausio 15 d.
Naująją finansinę priemonę dar reikės suderinti su Europos Komisija.
Žemės ūkio ministerijos informacija