Liepos 14 d., sekmadienis | 24

Lietuvių startuoliai sukūrė ultragarsinius purkštukus augalams drėkinti ir maitinti

Manoūkis.lt informacija
2022-09-15

„Baltic Freya“ auginimo modulio skerspjūvio vizualizacija

Ultragarsinius purkštukus augalams drėkinti ir maitinti šiltnamiuose bei vertikaliuose ūkiuose sukūrė Garliavoje įsikūrusio startuolio „Baltic Freya“ nariai. Jų teigimu, patalpose auginti maistą vertikaliuoju būdu – patraukli tam tikrų sričių lauko daržininkystės alternatyva.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

2018 m. susibūrusi komanda, kurią sudaro keturi nariai, įvertino atliktus tyrimus ir padarė išvadą, kad aerozolinėse uždarų patalpų auginimo sistemose augalais galima manipuliuoti, t. y. juos užauginti su daugiau norimų medžiagų. Pavyzdžiui, braškės gali užaugti gausesnės fruktozės, o mėtos – mentolio. Viskas siejasi su auginimo sąlygų kontrole.

Pavasarį komanda tikrino, kaip augalai auga naudojant pačių sukurtą technologiją ir taikant hidroponiką (šaknys pamerkiamos vandenyje su trąšomis).

„Viską darėme įsirengtoje klimato kameroje su komercinėmis auginimo šviesomis, temperatūros, drėgmės, CO2 kiekio ir kita klimato kontrole. Per 18 dienų salotos užaugo 21 proc. didesnės biomasės, bet naudojome 3 kartus mažiau vandens ir trąšų. Taip pat sunaudojome mažiau elektros, nes vandenį reikia purkšti ne nuolat, o intervalais“, – pasakoja „Baltic Freya“ verslo plėtros vadovas Lukas Bartusevičius.

L. Bartusevičiaus teigimu, aeroponika leidžia užauginti didesnės biomasės augalus, kuriuose daugiau vitaminų, mineralų ir kitų naudingųjų medžiagų. Be to, naudojant šią sistemą iš medicininių ar kitų svarbių augalų galima išgauti daugiau svarbių savybių.

Daugiau apie startuolių tyrimą skaitykite manoūkis.lt