Birželio 15 d., šeštadienis | 24

Inovatyvus mažų piktžolių naikinimas

2023-07-07

Robotas „Trabotyx“ demonstruojamas „Lelystado ateities ūkyje“. Nuotrauka: Markas Pasveeras

Naujausia „Trabotyx“ piktžolių kontrolės roboto versija buvo pristatyta per roboto demonstraciją Nyderlanduose. Mašina ne tik įgavo išskirtinę išvaizdą, bet ir gerokai pasikeitė jos piktžolių kontrolės mechanizmas.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Pati mašina yra tik priemonė, kuria „Trabotyx“ mobilizuoja savo piktžolių kontrolės metodiką. Bendrovė siekia sujungti savo technologiją, tiksliau, algoritmą, su įvairiomis žemės ūkio mašinomis ir padargais, pavyzdžiui, kitų gamintojų piktžolių ravėtuvais ir autonominėmis transporto priemonėmis. Vienas pavyzdžių – Olandijos bendrovės „FieldWorkers“ elektrinis „Weed-E“ ravėtuvas, kuriame įdiegta „Trabotyx“ piktžolių kontrolės metodika.

Dėmesys piktžolių kontrolei morkose

Praėjusiais metais sėkmingai išbandžiusi koncepciją, „Trabotyx“ padarė pažangą kurdama funkcinį metodą, skirtą visą dieną kontroliuoti piktžoles. Šiuo metu bendrovė kaupia patirtį penkiuose bandomuosiuose (augalininkystės) ūkiuose Nyderlanduose. „Trabotyx“ daugiausia dėmesio skiria piktžolių aptikimui ir kovai su jomis auginant morkas.

Iš viršaus piktžoles šalina 20 mm skersmens pjovimo aparatas, beveik primenantis odontologo grąžtą ... Nuotrauka: NPPL

Inovatyvus mažų piktžolių naikinimas

Piktžolės aptinkamos naudojant stereoskopines kameras. Įmonė teigia, kad surinkusi daug duomenų, galės geriau atpažinti ir atrinkti piktžoles. Skirtingai nuo ankstesnės versijos, kurioje piktžolėms nupjauti buvo naudojama pneumatinė ranka su peiliu, o po to – griebtuvas joms sugriebti, dabartiniame modelyje įmontuotas judantis pjovimo įrenginys. Šis 20 mm skersmens pjoviklis pašalina piktžoles iš viršaus. „Trabotyx“ teigia, kad šis piktžolių kontrolės būdas yra veiksmingesnis.

Našumas – 360 metrų per valandą

Autonominis „Trabotyx“ roboto našumas – 360 metrų per valandą. Vienu metu apdorodamas dvi eiles, robotas gali nuravėti 1 hektarą per 18 valandų. Pasak „Trabotyx“, ši technologija gali pakeisti keturių ravėtojų rankų darbą per dieną. Įmonė taip pat planuoja suderinti kainodarą su rankinio ravėjimo sąnaudomis vienam hektarui. Šie metai bus skirti surinkti daugiau duomenų apie morkų auginimą, o ateityje „Trabotyx“ ketina išplėsti technologijos taikymą svogūnams ir pastarnokams.

Specifikacijos:

  • Tikslumas: mechaniškai naikina nustatyto dydžio piktžoles. Demonstracijos metu nustatytas didžiausias dydis – 4 mm
  • Darbinis plotis: kultivatorius turi apsaugoti morkų vagas nuo piktžolių
  • Darbinis greitis: 360 metrų per valandą.
  • Maitinimo poreikis: nežinomas. „FieldWorkers“ naudojamoje platformoje „Weed-E“ yra 100 Ah akumuliatorius
  • Kaina: prilygsta rankiniam ravėjimui.

Parengta pagal portalo futurefarming.com informaciją. Vertė Saulius Zagorskis, agroakademija.lt informacija