Liepos 18 d., ketvirtadienis | 24

Svarbu gaunantiems susietąją paramą už vaisius, uogas, riešutus ir daržoves

2023-09-21

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., agroakademija.lt

Pareiškėjai, pateikę paraiškas dėl susietosios paramos už vaisius, uogas, riešutus ir daržoves, iki spalio 1 d. turi Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) pateikti užauginto derliaus įrodymus – nuotraukas, teikiamas naudojantis mobiliąja programėle „NMA agro“.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Įrodymus NMA apie tai, kad turimame žemės plote užaugintas derlius, turi pateikti paramos gavėjai, kurių deklaruotas žemės plotas iš viso sudaro 3 ha ir didesnį vaisių, uogų, daržovių atvirame grunte bei 1 ha ir didesnį riešutų plotą. Tai galima padaryti likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki pirmo derliaus nuėmimo, tačiau ne vėliau nei iki einamųjų metų spalio 1 d. – tai galutinis terminas atsiųsti NMA derliaus nuotraukas per mobiliąją programėlę „NMA agro“.

Siunčiamose fotonuotraukose turi aiškiai matytis užaugintas derlius (šakniavaisių atveju − jų šaknys) ir aprėptas bendras lauko vaizdas. Kiekvienas laukas turi būti nufotografuotas iš kelių skirtingų jo vietų. Siunčiant informaciją NMA reikia nurodyti valdos numerį ir (arba) pareiškėjo vardą, pavardę.

Jei užauginto derliaus nėra, tačiau nuotraukose matomi, pvz., gyvi, nenudžiūvę vaismedžiai, jauni sodinukai (tačiau tame pačiame lauke deklaruojami ne trumpiau nei 3 m.), – tai nebus laikoma nustatytų reikalavimų neatitikimu.

NMA informacija