Vasario 29 d., ketvirtadienis | 24

Svarbu auginantiems vaistažoles ir kitus augalus

2024-02-08

© Nuotrauka iš Daivos ir Gedimino Baublių ūkio, Egidijaus Vilkevičius, agroakademija.lt

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) primena ūkininkams, užsiimantiems specializuota vaistažolių, aromatinių ir prieskoninių augalų veikla, jog iki vasario 28 d. svarbu pateikti pažymą apie pajamas.

Verslo ekonomika. Straipsnių vidus

Pareiškėjai, siekiantys gauti paramą pagal ekologines sistemas „Perėjimas prie ekologinio ūkininkavimo“ ir „Ekologinis ūkininkavimas (vaisiai, uogos, daržovės, vaistažolės ir prieskoniai augalai)“ bei užsiimantys specializuota vaistažolių, aromatinių ir prieskoninių augalų auginimo veikla ir auginantys daugiau kaip 5 ha šių augalų, iki vasario 28 d. NMA turi pateikti užpildytą ir pasirašytą pažymą apie pareiškėjo pajamas per praėjusius kalendorinius metus už praėjusių ataskaitinių metų laikotarpį, t. y. nuo 2023 m. sausio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Pažymą apie pajamas turi pateikti ir ūkininkai, įgyvendinantys įsipareigojimus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“, kurie nori gauti paramą už vaistažoles, aromatinius ir prieskoninius augalus. Paramos gavėjai, deklaruojantys daugiau kaip 1 ha vaistažolių, aromatinių ir prieskoninių augalų, iki vasario 28 d. NMA turi pateikti užpildytą ir pasirašytą pažymą apie žemės ūkio veiklos subjekto pajamas per praėjusius kalendorinius metus už praėjusių ataskaitinių metų laikotarpį.

Pažymas NMA galima pateikti elektroniniu paštu [email protected] arba paštu adresu: Blindžių g. 17, Vilnius.

Primename, jog parama pagal ekologines sistemas teikiama už ne mažesniame kaip 1 ha plote, sudarytame iš ne mažesnių kaip 0,1 ha ploto laukų, auginamas vaistažoles, aromatinius ir prieskoninius augalus.

NMA informacija