Birželio 25 d., antradienis | 24

VMT: galimas žemės mokesčio perskaičiavimas

2022-11-07

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., Agroakademija.lt

Artėjant lapkričio 15–ajai – žemės mokesčio sumokėjimo datai, Valstybinė miškų tarnyba informuoja apie galimą žemės mokesčio perskaičiavimą, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastro duomenis.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Nuo 2022 m. Valstybinė mokesčių inspekcija, apskaičiuodama žemės mokestį, atsižvelgia į Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastro duomenis, pateiktus Nekilnojamojo turto registrui. Informacija api tai paskelbta Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje čia: https://www.vmi.lt.

Čia paskelbtoje informacijoje sakoma, kad „Apskaičiuojant žemės mokestį už 2022 metus, apmokestinamas plotas nustatytas atsižvelgiant į Valstybinio miškų kadastro pateiktus duomenis apie jame įregistruotus miškų plotus. VMI tokie duomenys yra pateikti ir už 2021 metus, todėl miško savininkams žemės mokestis už 2021 metus bus perskaičiuotas iki 2022 m. gruodžio mėnesio pradžios".

Atkreiptinas dėmesys, kad miško žemei žemės mokestis netaikomas, todėl Valstybinė mokesčių inspekcija žemės mokesčio dydį koreguoja, vadovaudamasi Miškų valstybės kadastro duomenimis apie miško žemės plotus.

Daliai miško savininkų, dėl Miškų valstybės kadastro duomenų apie miško žemės plotus, naudojamų žemės mokesčio dydžiui apskaičiuoti, apmokestinamas plotas pasikeitė (lyginant su ankstesniais metais). Todėl klientus, kuriems kils klausimų dėl Miškų kadastre įregistruoto miško žemės ploto, maloniai prašome pasikonsultuoti su Valstybine miškų tarnyba telefonu (8 601) 69401 arba el. paštu [email protected].

Miško žemės plotus, įregistruotus Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastre galite peržiūrėti Valstybinės miškų tarnybos internetinėje svetainėje adresu https://kadastras.amvmt.lt/vartai/. Prisijungęs „Miškų kadastro pažymos“ savo paskyroje, savininkas gali matyti jam nuosavybės teise priklausančius ar įgaliojimo teise prisikirtus Miškų valstybės kadastre įregistruotus duomenis.

Taip pat, nemokamai miško žemės plotus galima peržiūrėti Valstybinės miškų tarnybos puslapyje, prieigoje M-GIS (https://kadastras.amvmt.lt/vartai/) arba Lietuvos erdvinės informacijos portale „geoportal.lt“ (https://www.geoportal.lt/map/#) bei regia.lt (https://www.regia.lt/map/regia2).

Valstybinės miškų tarnybos informacija