© LŽŪKT nuotr.
Į miškus iškeliauja 30 milijonų medelių, kuriuos pasodins Valstybinių miškų urėdija (VMU). Bus atkurta 8 362 ha miškų ir įveista dar 509 ha naujų miškų plotų. Daugiausia bus pasodinta, kaip ir kasmet, eglių, beržų, pušų, juodalksnių ir ąžuolų.
Šiemet miškasodis dėl koronaviruso pandemijos tapo rimtu iššūkiu, nes reikia užtikrinti, pasak VMU vadovo Valdo Kaubrės, medelius sodinančių darbuotojų saugą, kad būtų išlaikytas reikiamas atstumas tarp jų. VMU įsigijo modernių cilindrinių sodiklių – su jais sodmenis gali sodinti vienas žmogus. Per dieną su šiuo sodikliu vienas darbuotojas pasodina apie 3 tūkst. medelių, o įprastai tiek pasodina dviejų žmonių pora.
Pandemija šiemet trukdo surengti ir tradicinį Nacionalinį miškasodį. Kasmet į šią šventę, miškasodžio pabaigtuves, pasodinti medelių atvykdavo ir šeimos su vaikais, gamtos mylėtojai, įmonių kolektyvai. Gyventojai, prisijungę prie miškasodžio, patys pasodindavo apie 400 tūkst. medelių.
Visi miškasodžiui skirti sodmenys užauginami VMU medelynuose. Didžioji jų dalis – iš atrinktų sėklų, kurias subrandina geriausių Lietuvos medžių palikuonys. Visos sėklos paruošiamos VMU priklausančioje moderniausioje ir didžiausioje sėklų aižykloje Lietuvoje.
Agroakademija.lt rekomenduoja
Miškasodis: kaip sodinti eglaites
Miškininko užrašai: kirtavietės paruošimas ir miškasodis
Miškininko užrašai: jaunuolynų ugdymas
Aplinkos apsaugos ministerijos, LŽŪKT informacija