Birželio 12 d., trečiadienis | 24

„Parsinešk Kalėdas į savo namus“ 11 kartą džiugins Lietuvos žmones

LŽŪKT informacija
2017-12-10

Netrukus daugelio namuose pakvips žaliuojančiu mišku – tai Kalėdos. Kad Jūsų namai pakviptų žaliaskarėmis, Generalinė miškų urėdija, Aplinkos ministerijos ir 42 miškų urėdijos organizuoja tradicinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Ši akcija – vienas gražiausių ir labiausiai pavykusių miškininkų bendruomenės renginių. Generalinė miškų urėdija informuoja, kasmet į šakų dalinimo vietas suplūsta tūkstančiai žmonių. Akcija ypač džiaugiasi senjorai ir mažiau uždirbantys žmonės. Parnešę namo miškininkų dovanotą žaliaskarės šaką, sutaupytus pinigėlius jie gali išleisti artimųjų dovanėlėms ar šventinėms vaišėms.

„Ši akcija neturi jokio komercinio prieskonio. Dovanodami kruopščiai atrinktas ir planingai nugenėtas eglių šakas, norime suteikti žmonėms tikrą kalėdinį džiaugsmą, dalintis gerumu, viltimi, tikėjimu. Labai smagu gauti dovaną, bet kokį malonumą patiri, matydamas žibančias akis ir dėkingumo šypsnį, kai tą dovaną įteiki pats! Vykdydami šią akciją, atliekame ir kitą, ne mažiau svarbią misiją – mokome žmones saugoti gamtą. Džiaugiamės, kad per pastarąjį dešimtmetį nelegalių eglučių kirtimų atvejų žymiai sumažėjo. Ir jei mes savo kukliu indėliu prisidėjome prie šių rezultatų, tuomet širdis tiesiog dainuoja! “ – sako generalinis miškų urėdas.

Akcija vyks gruodžio 20 d. nuo 13 val. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose eglių šakos bus dalinamos:

Vilniuje – Katedros, Rotušės aikštėse ir prie UAB „Rimi“ Hyper Rimi prekybos centro, Žirmūnų g. 64;

Kaune – Rotušės aikštėje ir prie Šilainių seniūnijos, Baltų pr. 53;

Klaipėdoje – Teatro aikštėje;

Šiauliuose – centrinėje miesto aikštėje prie Šiaulių valstybinės kolegijos, Aušros al. 60.

Visos akcijos vykdymo vietos čia.

Kalėdų eglutė – ir puošmena, ir rūpestis

Eglutę įsigyti nesudėtinga, tačiau privačių miškų savininkai turėtų atkreipti dėmesį, kad šventinę nuotaiką jiems gali sugadinti nepaisantys įstatymų ir norintys apsukriais pasirodyti gyventojai, kurie tiesiog važiuoja į miškus ir be leidimų kerta kalėdines puošmenas. Valstybinių miškų ir policijos pareigūnai kasmet organizuoja nelegalių eglučių kirtėjų „medžiokles“, tačiau apsaugoti visas miško valdas sudėtinga, todėl tuo pasirūpinti turėtų patys miško savininkai. Ne kiekviena eglutė tampa namų puošmena: gležnų ir retų šakelių medeliai su netaisyklingomis lajomis atrodo ne itin patraukliai. Mūsų akį džiugina tik pavieniui ir ne po senais medžiais augusi, todėl proporcingą šakų vainiką ir tankius spyglius galėjusi išauginti miško eglutė. Tokią skarotąją nukirsti, nepadarant žalos ateities miškui, nėra lengva. Nerekomenduojama eglutes kirsti miško želdinių plotuose, reikėtų jų ieškoti proskynose, palei griovius, po elektros perdavimo linijomis.

Žinoma, daug paprasčiau eglutę nusikirsti specialiai įrengtoje plantacijoje. Dažniausiai būtent tokiose vietose išaugintus medelius pardavinėja prekeiviai. Todėl nusipirkę eglutę iš sąžiningo augintojo, galite būti ramūs, kad žaliaskarė ne tik papuoš namus, bet ją nukertant nebuvo padaryta žalos gamtai. Nusipirkę eglutę, nepamirškite paimti pirkimo kvito, kad kontroliuojančių pareigūnų nebūtumėte apkaltinti neteisėtai nukirtus eglę. Privataus miško savininkas savo valdoje gali išsikirsti vieną ar kelias eglutes savo reikmėms ir be specialaus leidimo – tereikia turėti nuosavybės teisę įrodančius dokumentus ir, jei reikia, parodyti pareigūnams, kur eglutės kirstos. Tačiau kertant ne vieną eglutę, taip pat ketinant jas parduoti, dokumentų reikia daugiau.

Lai mišku kvepiantys spygliuočiai atneša į jūsų namus šilumą ir jaukumą.