© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., agroakademija.lt
Nuo liepos 1 d. kviečiama kreiptis paramos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Miško veisimas ir atkūrimas“. Paraiškos priimamos iki rugpjūčio 29 d.
Paramos lėšomis remiamas miško veisimas ir stichinės nelaimės pažeisto miško atkūrimas.
Paramos gali kreiptis:
Paramos dydis
Vienkartinė miško įveisimo ir (arba) stichinės nelaimės pažeisto miško atkūrimo išmoka apskaičiuojama kiekvienam projektui atskirai, priklausomai nuo veisiamo arba atkuriamo miško rūšinės sudėties, pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinės priemonės „Miško veisimas ir atkūrimas“ įgyvendinimo taisyklių VIII skyriaus lentelėje pateiktus atskirus įkainius ir želdinamą plotą. Miško įveisimo ir atkūrimo išmoka želdinant mokama tik už želdinamą plotą.
Jei projekte numatyta miško apsaugai įrengti tvorą arba naudoti repelentus (projekte turi būti nurodoma viena pasirinkta priemonė), skiriama vienkartinė išmoka (mokama už želdinamą ar želiantį miško plotą, kai želdinama papildomai):
Parama skiriama nepažeidžiant nereikšmingos (de minimis) pagalbos reikalavimų, vadovaujantis Komisijos reglamentu (ES) 2023/2831. Bendra nereikšmingos (de minimis) pagalbos suma, suteikiama vienai įmonei (ūkio subjektui (pareiškėjui), įskaitant ir su šiuo subjektu Komisijos reglamento (ES) 2023/2831 2 straipsnio 2 dalyje nurodytais ryšiais susijusius ūkio subjektus), negali viršyti 300 000 Eur per bet kurį trejų metų laikotarpį.
Šiam kvietimui skirta 4 321 583 Eur, iš jų ne daugiau kaip 1 343 322 Eur Sostinės regionui.
Tinkamumo reikalavimai
Atkreipiame dėmesį, kad kartu su paramos paraiška turi būti pateikiamas projektas:
Prieš teikiant paraišką, svarbu pasitikrinti, ar veisiant mišką projekte suprojektuotas želdinimo ir (jei yra) žėlimo plotas sudaro ne mažiau nei 70 proc. viso veisiamo ploto.
Taip pat svarbu, jog, kai paramos prašoma miško veisimo veiklai:
Kai prašoma paramos stichinės nelaimės pažeisto miško atkūrimo veiklai:
Paraiškų teikimas
Paraiška ir prašomi dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, juos siunčiant el. paštu [email protected], pateikiant paraišką ir skenuotus prašomus dokumentus (PDF formatu), arba teikiami naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacinės sistemos (ŽŪMIS) pranešimų siuntimo funkcionalumu (ŽŪMIS meniu punktas „Pranešimai“), pateikiant skenuotus paraišką ir prašomus dokumentus (PDF formatu).
Naudinga pasikonsultuoti
Atkreipiame dėmesį, kad aukščiau pateikti patys svarbiausi, bet ne visi keliami reikalavimai ir įsipareigojimai, nurodyti veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse, todėl verta konsultuotis su specialistais. Dėl išsamių konsultacijų kviečiame kreiptis į LŽŪKT Miškininkystės paslaugų biuro specialistus.
Jie įvertins galimybę gauti paramą, konsultuos, parengs miško želdinimo ir žėlimo projektą, pateiks paraišką, atsakys į pateiktas užklausas, konsultuos projekto įgyvendinimo klausimais, padės nepasiklysti tarp įsipareigojimų ir reikalavimų. Juk tvariai naudojamas miškas teikia aplinkosauginę, socialinę ir ekonominę naudą.
Pagal NMA, LŽŪKT informaciją