Gegužės 22 d., trečiadienis | 24

Dar galite dalyvauti konkurse „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2016“ (I)

Romualdas Cicėnas
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos miškininkystės specialistas
2016-08-11

Konkursas „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2016“ šiemet startavo dviem mėnesiais anksčiau nei ankstesniais metais. Priežastis – Aplinkos ministerijos Miškų departamento pageidavimas geriausiai miškus prižiūrinčius savininkus apdovanoti per Respublikinę miškininko dienos šventę, kasmet rengiamą trečią rugsėjo sekmadienį. Tad rugsėjo 5 d. konkurso rezultatai jau turi būti suvesti.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Šiuo metu apžiūrėtos 7 miško valdos septyniuose rajonuose, esančiuose Valstybinės miškų tarnybos Klaipėdos poskyrio teritorijoje. Kiekvienas miškų inspektorius iš savo kuruojamo rajono, kuriame yra tūkstančiai privačių miško valdų, rekomendavo būtent tas. Tad vertintos geriausios iš geriausių.

Konkrečių rezultatų dar neskelbsime, kadangi jie negalutiniai. Galime tik pasidžiaugti, kad apžiūrėtos valdos tikrai yra pavyzdinės ir labai panašaus pobūdžio – tiksliai atitinka tvaraus ir subalansuoto miško naudojimo principus, kuriuos ir propaguoja šis konkursas. Jose laiku atlikti pagrindiniai kirtimai. Kirtavietėse, kaip taisyklė, vyksta labai intensyvus savaiminis atžėlimas tikslinėmis rūšimis. Savininkai papildomai sodina eglių ir atlieka intensyvią želdinių ir žėlinių priežiūrą. Iš šio konteksto „iškrito“ tik kretingiškės Palmiros Lipskienės miško valda, kurioje įgyvendintas rekreacinis Europos Sąjungos remtas projektas. Ši miško valda išsiskiria ne objektų gausa, o maksimaliu pritaikymu prie supančios miško aplinkos.

Palmira Lipskienė miške įrengtoje pavėsinėje

Europinis kėnis Palmiros Lipskienės miške

Aurimas Asauskas pristato tėvui Vidmantui priklausantį miško sklypą, kuriame įvykdyti ugdomieji kirtimai (Mažeikių r.)

Romualdas Brasas prižiūri apie 700 ha nuosavo miško. Jis ir VMT pareigūnė Kristina Sripeikienė miško sklype, esančiame Užupės kaime (Telšių r.)

Gitanos Tarvydaitės miško valdą pristatė jos tėvas Antanas Tarvydas, įskiepijęs dukrai meilę miškui,
Lietuvos gamtai (Šilalės r.)

Miškų inspektorius Richardas Apulskis Jelenos Kosinovos sklype, kuriame šiemet buvo atlikti
ugdomieji kirtimai (Skuodo r.)

Visoje likusioje Lietuvos teritorijoje privačių miško valdų apžiūros ir vertinimai dar bus vykdomi, tad kviečiame VISUS MIŠKO SAVININKUS prisijungti ir patiems pasisiūlyti dalyvauti konkurse. Skambinkite telefonu 8 686 07 496.

Bus daugiau