Liepos 17 d., trečiadienis | 24

Apžvelgta žievėgraužio tipografo populiacija ir žala pirmą šių metų pusmetį

2024-07-08

© Agroakademija.lt nuotr.

2024 metų liepos 4 dieną Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus specialistas Kęstutis Grigaliūnas suorganizavo nuotolinį seminarą apie pagrindinį eglynų kenkėją žievėgraužį tipografą. Išklausyti informacijos prisijungė gausus būrys VĮ Valstybinės miškų urėdijos miškininkų bei privačių miškų savininkų.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Pristatymo metu buvo aptartas peržiemojusios žievėgraužio tipografo populiacijos gausumas 2024 metais, kenkėjo populiacijos dinamika per paskutinius 20 metų. Analizuotas žievėgraužio tipografo pažeistų eglynų tūris atskirose savivaldybėse. Apžvelgtas kinivarpų nudžiovintų eglynų apimtys valstybiniuose miškuose. Palyginta kaip jos kito per pastaruosius ketverius metus. Taip pat, įvertintos balandžio–birželio mėnesių klimatinės sąlygos, kurios yra labai svarbios tiek medžių augimui, tiek ir kenkėjų vystymuisi. Pateiktos prognozės 2024 metų antram pusmečiui.

Visi miško savininkai, valdytojai ir naudotojai paraginti liepos–rugpjūčio mėnesiais aktyviai žvalgyti 40 metų ir vyresnius eglynus, nes prasidėjo aktyvus vasarinės žievėgraužio tipografo kartos skraidymas ir eglių puolimas.

Besidomintiems, bet negalėjusiems tiesiogiai sudalyvauti nuotoliniame susitikime, siūlome galimybę su informacija susipažinti peržiūrėjus Valstybinės miškų tarnybos YouTube kanale paskelbtą seminaro įrašą „Žievėgraužis tipografas – pusmečio apžvalga“ .

Visas naujausias žinias ir duomenis apie žievėgraužį tipografą ir jo daromą žalą galima rasti Valstybinės miškų tarnybos tinklalapyje Aktualios informacijos skiltyje: Informacija apie žievėgraužį tipografą.

Valstybinės miškų tarnybos informacija