Šakniavaisių lapai karvėms duodami papildomai. Tinka tiktai švieži ir nežemėti cukrinių, pašarinių runkelių, griežčių (sėtinių), raudonųjų burokėlių, ropių lapai. Netinka žemėti, apipuvę, suglebę ir pageltę lapai. Šakniavaisių lapų galima duoti ir galvijų prieaugliui.
Geras pašaras karvėms yra cukrinių runkelių lapai. Juose yra daug vandens (85–90 proc.), sausojoje medžiagoje yra apie 50 proc. angliavandenių, 15 proc. baltymų, 12 proc. ląstelienos, 20 proc. mineralų. Cukrinių runkelių lapuose yra daug kalio, bet mažai kalcio ir fosforo, daug oksalo rūgšties (apie 360 mg/kg). Oksalo rūgštis ir jos druskos gyvuliams laisvina vidurius, todėl gausiai šeriant cukrinių runkelių lapais, karvėms sutrinka prieskrandžių ir žarnyno veikla. Dėl to jos pradeda gausiai viduriuoti, sumažėja primilžiai, gali pakisti pieno sudėtis ir kokybė. Norint išvengti problemų, reikia karvėms duoti kreidos. Vienam kilogramui lapų pakanka vieno gramo kreidos. Be to, karvėms vieno šėrimo metu daug lapų duoti nereikia. Per kartą pakanka jų sušerti apie 10 kg. Ganant arba pašėrus kitais pašarais, po kelių valandų karvėms vėl galima duoti lapų. Per parą karvei galima sušerti iki 30 kg cukrinių runkelių ir kitų šakniavaisių lapų. Cukrinių runkelių lapai gerai silosuojasi, galima silosuoti su daugiamečių žolių atolu ir šiaudais. Toks silosas skatina pieno sekreciją.
Karvėms galima duoti ir šakniavaisių su lapais. Griežčiai, ropės, morkos ir kt. šakniavaisiai duodami švieži, nesugedę ir nežemėti. Jie teigiamai veikia fermentacijos procesus didžiajame prieskrandyje, skatina pieno sintezę, didina primilžius. Šakniavaisių su lapais karvėms galima duoti iki 20 kg per parą. Ropes rekomenduojama šerti po melžimo, nes nuo jų pienas įgauna specifinį skonį ir kvapą.
Geras pašaras karvėms yra pašariniai kopūstai. Tai tinkama kultūra pratęsti karvių šėrimą žaliaisiais pašarais rudenį. Kopūstais karvės šeriamos spalio ir lapkričio mėnesiais, kai kiti žalieji pašarai jau būna pasibaigę. Kopūstai nebijo šalnų ir pakenčia iki 10° C šalčius. Pašariniai kopūstai karvėms duodami nesmulkinti, jeigu jų stiebai nesumedėję. Jų karvėms galima duoti 20 – 30 kg per parą. Pašarinius kopūstus galima silosuoti. Juose nėra daug sausųjų medžiagų (apie 11 proc.), todėl silosuojant rekomenduojama pridėti nesugedusių šiaudų. Tinka žolėti šiaudai.
Duodant karvėms papildomai šakniavaisių lapų ir šakniavaisių su lapais, padidėja jų produktyvumas, tinkamai panaudojami pašarų rezervai, pagaminama daugiau pigaus geros kokybės pieno, o jei ūkis prekinis – gaunama daugiau pajamų.
Be to, iš cukrinių runkelių lapų, griežinių, atolo žolės bei šiaudų galima paruošti gero siloso ir padidinti pašarų atsargas žiemai.