Birželio 12 d., trečiadienis | 24

Polietilenu dengtos pašiūrės puikiai tinka gyvuliams

LŽŪKT informacija
2012-11-08

Portalo Farmers Weekly nuotrauka

Gyvulininkystės ūkių šeimininkai Anglijoje vis labiau domisi polietilenu dengtomis pašiūrėmis gyvuliams, skelbiama tinklalapyje „Farmers Weekly Interactive“. Tai yra pigus, geros kokybės ir patogus gyvulių laikymo būdas.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Kai kurie ūkininkai vis dar naudoja tas pačias plienines rėmų konstrukcijas, kurias pirko prieš 25 m., jau nekalbant apie tai, kad geriausi gamintojai siūlo penkerių metų garantiją išoriniam PVC sluoksniui.

Vis daugiau gyvulių laikytojų renkasi polietilenu dengtas pašiūres. Pasak jas gaminančių firmų atstovų, pasirinkus šį gyvulių laikymo būdą, gyvuliams pakanka šviesos ir erdvės. Be to, jie puikiai apsaugomi nuo nepalankių oro sąlygų – tai taip pat svarbu ir prie gyvulių dirbantiems žmonėms.

Polietileninių pašiūrių rūšys

Polietileninių pašiūrių gamintojai perspėja ūkininkus labai gerai apgalvoti, kokios rūšies pastogės jiems reikia, nes labai svarbu atsižvelgti į tai, kokie gyvuliai bus laikomi ir kokioje vietovėje pašiūrė stovės.

Taip vadinamas ispaniškasis variantas netiks, nes tokio tipo statiniai naudojami vaisiams auginti. Reikia galvoti apie pastatą gyvuliams pusapvaliu polietileniniu stogu.

Nors statymo vieta svarbi, modernūs polietileniniai pastatai gyvuliams ištobulinti pagal naujausias projektavimo technologijas, todėl yra stiprūs ir stabilūs.

Kadangi stogas pusapvalis, ventiliacija dažnai būna geresnė negu tradiciniame tvarte, nes oras juda iš vienos statinio pusės į kitą. Kai kurios kompanijos netgi siūlo variantus su kraige įtaisytomis ventiliacinėmis angomis.

Avys ir kiti gyvuliai

Polietileninės pašiūrės, skirtos avims ėriuotis arba joms laikyti žiemą, labai išpopuliarino šį laikymo būdą tarp avių augintojų. Be to, polietileniniai gyvulininkystės pastatai sėkmingai pritaikomi ir dabar jau plačiai naudojami kiaulėms, įvairiems galvijams ir paukščiams laikyti.

Parengta pagal užsienio spaudą