Balandžio 14 d., sekmadienis | 24

Pieno gamintojams ir galvijų laikytojams: kas, kaip ir kada gali gauti valstybės pagalbą

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos
2020-06-10

© LŽŪKT nuotr.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis pasirašė paramos pieno gamintojams ir galvijų laikytojams administravimo taisykles, kuriose, nustatyta, kas, kaip ir kada gali gauti valstybės pagalbą.

Pagalbos pieno gamintojams ir galvijų laikytojams mechanizmai, žemės ūkio ministro teigimu, buvo parengti tariantis ir diskutuojant su socialiniais partneriais, jiems turėjo pritarti ir Europos Komisija.

„Žemės ūkio ir maisto sektorius yra svarbus kiekvienam iš mūsų, nes tai ir sukurtos darbo vietos, ir eksporto kuriama pridėtinė vertė, ir maisto tiekimo grandinė, todėl jo veiklos užtikrinimas, prie kurio prisidės ir ši parama, yra labai svarbus“, – teigia žemės ūkio ministras A. Palionis.

Paraiškas valstybės pagalbai gauti pieno gamintojai ir galvijų laikytojai kviečiami teikti jau nuo birželio 11 d.

Pieno gamintojams numatoma skirti 18,5 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų. Bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) vienam pieno gamintojui įskaitant ir su šiuo pieno gamintoju susijusius ūkio subjektus), negalės viršyti 100 tūkst. Eur. Daugiau galite skaityti čia.

Galvijų augintojams numatoma skirti 12 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų. Bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) vienam galvijų laikytojui (įskaitant ir su šiuo galvijų laikytoju susijusius ūkio subjektus) negalės viršyti 100 tūkst. Eur. Daugiau galite skaityti čia.

Paramos pieno gamintojams administravimo taisyklės yra čia.

Paraiškos forma pieno gamintojams yra čia.

Paramos galvijų laikytojams administravimo taisyklės yra čia.

Siekiant mažinti neigiamas koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltas pasekmes žemės ūkio ir maisto sektoriui skirta 226 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų.