Birželio 12 d., trečiadienis | 24

Naujos kartos žingsniamačiais matuojamas melžiamų karvių poilsis ir aktyvumas

LŽŪKT informacija
2012-01-08


Pienininkyste besiverčiantys ūkininkai gali pagerinti bandos sveikatą ir produktyvumą, sumažindami gamybos ir veterinarijos išlaidas, jeigu galvijams naudos naujos kartos žingsniamačius.

Zings

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Crysta Act+ žingsniamatis, pagamintas „Fullwood“ (Jungtinė Karalystė), sudarytas iš akselerometro, matuojančio poilsio laiką ir aktyvumą, gali suteikti ūkininkams tikslesnės informacijos apie gyvulių elgseną.

Kompanijos techninis direktorius Džonas Bainas (John Baines) teigia, kad tinkamai šeriama sveika karvė gulėdama ir atrajodama turėtų praleisti mažiausiai 12–14 valandų per dieną. Žingsniamačiu galima iš anksto nustatyti karvės būseną, įskaitant rują ir veršiavimosi pradžią, sužinoti, kuri karvė jaučia diskomfortą dėl prasto guoliavietės įrengimo ar šlubumo.

Anot direktorius, ruja nustatoma pagal pailgėjusį stovėjimo laiką, o tai, kad užtrūkusios karvės neramios, gali signalizuoti apie veršiavimosi pradžią. Karvės, kurios jaučia diskomfortą dėl nepatogių guoliaviečių, būna labai neramios, o ilgesni gulėjimo ir poilsio laikotarpiai gali reikšti, kad karvė šluba.

Vis didėjant bandoms, ūkininkams ir bandų prižiūrėtojams reikia pagalbos, kad jie galėtų stebėti pavienes karves ir visą bandą. Iš anksto gavus įspėjimą apie potencialias problemas, galima imtis atitinkamų prevencinių priemonių, kad būtų užtikrintas didesnis primilžis, geresnė pieno kokybė ir mažesnės gamybos sąnaudos, mažinamos veterinarinės išlaidos. Be to, tikslesni duomenys gali būti naudingi užtikrinant geresnę bandos sveikatą ir gyvulių gerovę.