Liepos 17 d., trečiadienis | 24

Klero ūkininko karvė stebina produktyvumu

LŽŪKT informacija
2015-05-20

Vest Klere (West Clare), Airijoje, ūkininkaujančio Džimio Ginano (Jimmy Guinnane) juodmargė herefordų veislės karvė per pastaruosius 10 metų atsivedė 18 veršelių.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Ūkininką pažįsta daugelis vietos gyventojų, nes jo pagrindinis darbas yra beveik kiekvieną dieną iki 18 val. išvežioti duoną. Dabar Džimis dar labiau išgarsėjo, nes yra vienos produktyviausių karvių Airijoje savininkas.

Nuo tada, kai prieš beveik 10 metų Džimis iš Kristės OGorman (Christy OGorman) nusipirko juodmargę herefordų veislės karvę, ji septynis kartus atsivedė dvynukus ir keturis kartus po vieną veršelį – iš viso 18 veršelių.

Karvė, kuri pateko į ūkį su veršeliu, savo pirmąjį veršelį Džimio ūkyje atsivedė 2006 m. balandžio mėnesį. Po to 4 m. iš eilės ji atsivedė dvynukus, vieną veršelį 2011 m. balandžio mėnesį, vieną veršelį 2012 m. kovą ir vėl tris kartus dvynukus. Paskutiniuosius – tik šiek tiek daugiau kaip prieš tris savaites.

„Tai puiki karvė. Ji yra viena geriausių mano investicijų. Man labai pasisekė, kad ją nusipirkau“, – sako Džimis.

Airijos ūkininkų žurnalas (Irish Farmers Journal) kreipėsi į Airijos galvijų ir veislininkystės federaciją, kuri patvirtino šiuos karvės veršiavimosi skaičius. Šį puikų rezultatą daug metų minėtoje federacijoje dirbantis Tomis Hefernanas (Tommy Heffernan) pavadino nepaprastu.

„Produktyviausia karvė, kurią aš mačiau, buvo atsivedusi keturis veršelius po vieną ir penkis kartus dvynukus, iš viso 14 veršelių – maniau, kad tai nuostabu, nes tai įvyko per 12 m. laikotarpį,“ – komentavo Tomis Hefernanas.

Džimis Ginanas sako, kad karvė, kuriai dabar 13 m., dar šiek tiek „padirbės“ prieš išeidama į pensiją. „Manau, kad dar kokius ketverius metus ji bus produktyvi, ji dar gali atsivesti kokius keturis jauniklius,“ – juokėsi jis.

Taigi, kokia tokios karvės sėkmės paslaptis?

„Tiksliai nežinau, bet aš ją labai gerai prižiūriu. Ji mėgsta riešutus, taigi aš jai duodu jų daug!“ – sako Džimis.

Parengta pagal užsienio spaudą