Gyvulių sveikata labiausiai priklauso nuo mitybos, laikymo sąlygų ir priežiūros. Juos šerti reikia subalansuotais ir kokybiškais pašarais. Laikymo patalpose turi būti geras apšvietimas, temperatūra, vėdinimas.
Tačiau svarbu ne tik tai. Kad gyvuliai geriau jaustųsi, laikymo patalpose rekomenduojama įrengti higieninius ir žaidybinius įrenginius. Juos naudojant pagerėja gyvulių savijauta ir sveikata, sumažėja stresas. Nustatyta, kad nuolat valomos karvės duoda 8–12 proc. daugiau pieno, o paršeliams panaudojus įvairias žaidimų priemones, jie mažiau patiria streso dėl hierarchijos santykių, kastracijos, nujunkymo, pašarų pasikeitimo ir kitų neigiamų veiksnių.
Tvartuose rekomenduojama įrengti šepečius karvėms valyti bei pasikasyti, laiptelius prieš ėdžias, kad jų nagos būtų švaresnės, ir higienines vonias nagų susirgimams gydyti, profilaktikai. Masažiniai šepečiai įrengiami galvijų tako šonuose. Jų būna įvairių: besisukantys nuo judesio, su mechanine pavara, spyruokliuojantys ir kt.
Higieninės vonios skirtos karvių nagoms gydyti ir profilaktikai. Tai labai svarbu, nes dėl galūnių susirgimų galvijai blogai jaučiasi, mažiau juda, praranda apetitą, 20 proc. ir daugiau sumažėja karvių produktyvumas, atsiranda ir kitų sveikatos sutrikimų. Higieninės vonios įrengiamos grįžimo iš melžimo aikštelės tako gale. Vonios plotis toks pat, kaip ir tako plotis, gylis – 15 cm, ilgis – ne mažiau kaip 2,2 m, tirpalo gylis vonioje – apie 10 cm. Galima naudoti ir čiužinius, prisotintus dezinfekuojamojo tirpalo.
Kai gyvuliai patiria ilgalaikį stresą, gali išsivystyti chroniškas stresas, kurio metu išsiskiria daugiau hormono kortizono. Tai gali turėti neigiamos įtakos kiaulių sveikatai (hipertenzija, žaizdos skrandyje ir žarnyne, susilpnėjęs imunitetas, sumažėjusi reprodukcija ir kt.). Stresą gyvuliams gali sukelti netinkamas prižiūrėtojų elgesys, staigus pašarų pakeitimas, netinkamos patalpos ir nepakankamas jų vėdinimas ir kt. Dėl to kiaulininkystės ūkiai (labiausiai stambios įmonės) patiria daug nuostolių. Siekiant išvengti neigiamų pasekmių, reikia suteikti kiaulėms galimybę užsiimti prigimtine natūralia veikla, kad jos galėtų kramsnoti, knaisioti, kapstyti kojomis. Tam tinka šiaudai, samaninės durpės, žaidimai (pvz., ant virvės pakabintos medinės kaladėlės, kamuoliai). Nerekomenduojama naudoti neiloninių virvių ir šienui presuoti skirto špagato. Be to, tai gali būti virškinamojo trakto susirgimų priežastimi. Kraikui nereikėtų naudoti smulkių durpių. Jeigu kiaulių patalpos kreikiamos medžio pjuvenomis, reikia stebėti ir neleisti paršeliams jų prisiėsti.
Ūkyje, kuriame yra pažeidžiami gyvūnų gerovės reikalavimai, kenčia ne tik gyvuliai, bet ir vartotojai, nes iš patiriančio nuolatinį stresą gyvulio gaunama blogos kokybės produkcija. Būti geru gyvulių augintoju reiškia žvelgti į juos ne tik kaip į produkcijos tiekėjus, bet kaip į individus, kurie turi savo poreikių.