Birželio 12 d., trečiadienis | 24

Didžiojoje Britanijoje bičių mirtingumas vienas didžiausių Europoje

LŽŪKT informacija
2014-04-28

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad Didžiojoje Britanijoje bičių mirtingumas vienas didžiausių Europoje. 2012–2013 m. atsižvelgiant į regionų skirtumus 17-oje ES šalių buvo ištirta 32 tūkst. bičių šeimų. Lyginant pietines ir šiaurines Europos vietoves, žiemos periodu bičių mirtingumas buvo 3,5–33,6 procento.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Tyrimai parodė, kad 2012–2013 m. žiemą iš tirtų bičių šeimų Didžiojojo Britanijoje žuvo apie 28 proc. bičių. Prastenė situacija buvo tik Belgijoje, kur žuvo rekordiškai daug bičių – net 34 procentai. Tyrimo laikotarpiu Vokietijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Portugalijoje bičių mirtingumas siekė 10–15 procentų. Geriausiai bitėms sekėsi peržiemoti Graikijoje, Vengrijoje, Italijoje, Lietuvoje, Slovakijoje, Ispanijoje. Jų mirtingumas šiose šalyse buvo mažesnis nei 10 procentų. Vasaros sezonu bičių mirtingumas visoje Europoje buvo daug mažesnis nei žiemą – 0,3–13,6 procento.

Kaip bebūtų, Europos Komisija, kuri buvo tyrimo iniciatorė (skyrė 3,3 mln. svarų), teigia, kad rezultatai nedžiuginantys, tačiau ne tokie prasti, kaip tikėtasi. Juk pernai JAV bitininkai neteko daugiau nei trečdalio bičių šeimų.

Praėjusiais metais Briuselis uždraudė neonikatinoidinius pesticidus, kurie itin kenkia bitėms. Europos Komisija ketina daugiau dėmesio skirti naujų agrarinės aplinkosaugos priemonių kūrimui ir diegimui, kurios turėtų būti integruotos į bendrąją Europos žemės ūkio politiką.

Pagal užsienio spaudą