Liepos 24 d., trečiadienis | 24

Avių kirpėjo amatas. Varžytuvės Pavartyčiuose

Agroakademija komandai pasitaikė nereali galimybė vienoje vietoje pamatyti ir užfiksuoti, kaip dirba bene geriausi šalies avių kirpimo meistrai rungdamiesi draugiškose varžytuvėse Lietuvos avių augintojų asociacijos surengtoje specializuotoje parodoje „Avis aprengs ir pamaitins“.

Avių kirpėjų varžytuvės suteikė tikrai gerą porciją adrenalino ir karštų emocijų. Labiausiai visus sužavėjo plačiomis šypsenomis ir pozityvumą skleidžiantys trys broliai žemaičiai – Jonas, Matas ir Jurgis Stonkai. Nuo jų neatsiliko kelmiškis Raimondas Arbačiauskas ir Gytis Klemunskis iš Kupiškio, kuris tėvo paskatintas jau ketverius metus kerpa avis.

Kirpėjai pirmame ir antrame ture turėjo nukirpti po tris avis. Broliai Stonkai pasakojo, kad jiems patinka nuvilkti avims kailinukus. Jie patys ir jų tėvas Artūnas Stonkus laiko nemažai avių. Jonas, kirpti pradėjęs prieš penkmetį, per dieną nurenčia nuo 150 iki 200 avių. Matas, jauniausias brolis, šiuo amatu verčiasi trejus metus, Jurgis po ilgokos pertraukos vėl kailiniuotąsias kerpa.

Lietuvoje garsus avių kirpėjas, praeitų metų varžytuvių nugalėtojas Raimondas Arbačiauskas džiaugėsi, kad jam pamaina tikrai bus ir jis galintis šiek tiek pailsėti. Jis suspėja ir ūkininkauti, ir kirpėjo amatu verstis. Per metus R. Arbačauskas nukerpa apie 10 000 avių.

Kuo avių kirpimas varžybose skiriasi nuo kasdienio darbo trumpai agroakademija.lt komandai pristatė Žilvinas Augustinavičius, ūkininkas ir kirpimo varžytuvių teisėjas.

Džiugu, kad avių kirpimo tradicijos perduodamos ir kartos į kartą, tad šis amatas tikrai neišnyks! Nuoširdžiai sveikiname laimėtojus:
Joną Stonkų I vieta 🥇
Raimundą Arbačiauską II vieta🥈
Jurgį Stonkų III vieta 🥉
Matą Stonkų IV vieta

Gytį Klemunskį V vieta

Vyr. red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2023 m. rugsėjis