Liepos 14 d., sekmadienis | 24

Airijoje ruošiamasi priimti naują gyvulių ženklinimo sistemą

LŽŪKT informacija
2016-01-25

Pranešama, kad apie 120000 Airijos gyvulių augintojų laukia naujos galvijų ženklinimo sistemos.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Airijoje gali būti įvesta nauja visų gyvulių ženklinimo sistema. Būsimasis ženklas apimtų GVD, genofondo ir DNR duomenis, taip pat veiktų kaip identifikacijos ir atsekamumo įrankis.

Suprantama, kad galvijų ženklų gamintojas Allflex išbandė tokį ženklą dar prieš galvijų ženklų konkurso 2016 m. paskelbimą. Jis padidintų Airijos reputaciją visame pasaulyje.

Dar nepaskelbta, kiek toks naujas ženklas kainuos, bet IFA „Gyvūnų sveikata“ pirmininkas Bertas Stiuartas (Bert Stewart) sakė, kad kaina neturi išgąsdinti ūkininkų.

Nors toks ženklas kainuos daugiau už dabartinius, tai bus didžiulė, daug darbo sutaupanti naujovė ūkininkams.

„Žinoma, mes palankiai vertiname naują ženklą, kuris sujungtų visus duomenis į vieną sistemą. Bet naujovė turi būti įgyvendinta taip, kad sumažėtų ūkininkų bendrosios išlaidos,“ – sako Stiuartas.

Airijos gyvūnų sveikatos organizacijos pirmininkas Maikas Meiganas (Mike Magan) nei patvirtino, nei paneigė, kad nauja sistema bus įdiegta netolimoje ateityje, nors sakė, kad jis tam pritartų.

„Kaip Airijos gyvūnų sveikatos organizacijos pirmininkui, man būtų malonu matyti įdiegtą tokią ženklinimo sistemą. Tai būtų didžiulis žingsnis į priekį, o galvijų veislininkystės požiūriu tai suteiktų mums pranašumo prieš konkurentus, nes būtų geresnės atsekimo ir rinkodaros galimybės,“ – sakė Meiganas.

Žemės ūkio departamentas nurodė savo požiūrį šiuo klausimu, o jis toks: dabartinė sutartis dėl galvijų ženklų tiekimo galioja iki 2016 m. spalio mėnesio, o viešųjų pirkimų konkursas dėl galvijų ženklų tiekimo pagal naują sutartį bus suorganizuotas 2016 metais. Jį organizuojant, bus atkreiptas dėmesys į galimybę naudoti vieną ženklą identifikuojant GVD ir DNR.

Parengta pagal užsienio spaudą.