Birželio 16 d., sekmadienis | 24

LŽŪKT darbų saugos specialistai primena: išvenkite gaisrų nuimant derlių

LŽŪKT informacija
2020-07-28

© LŽŪKT nuotr.

Kiekvienais metais dega kombainai, traktoriai, šienapjovės, presai ir kiti įrenginiai. Darbymečio metu skubama nuimti derlių ir dažnai pamirštama laikytis priešgaisrinės saugos reikalavimų. Pats gaisrų pikas būna liepos – rugpjūčio mėnesiais ir, aišku, tai susiję su derliaus nuėmimo darbais.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Vyraujant sausringiems orams, užsiliepsnoja ne tik žemės ūkio technika, bet ir pasėliai. Nelaimės tampa išskirtinai didelės, patiriama milžiniškų nuostolių. Pasitaiko, kad gaisrų priežastimi tampa ir kibirkštis nuo besisukančios šienapjovės dalies, atsitrenkusios į akmenį. Dažnai žemės ūkio technika užsiliepsnoja dėl netvarkingos elektros įrangos ir kuro tiekimo sistemos, besisukančių mechanizmų. Gaisro priežastimi dažnai tampa:

  • išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys;
  • trumpas elektros laidų jungimasis;
  • ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai;
  • neatsargus rūkymas.

Gaisras kyla žaibišku greičiu, todėl kartais ugniagesiai jau gali ir nespėti padėti jį užgesinti.

Gaisrų galima išvengti

Daugelio gaisrų galima išvengti, jei būtų laikomasi priešgaisrinės saugos reikalavimų: būtina naudoti tvarkingus kibirkščių gesiklius, nuo variklio ir jo mazgų būtina nuolat valyti dulkes, taip pat susmulkintų šiaudų masę, tepalo ir kuro nuotekas. Nuo trinties, mechaninio ir šiluminio poveikio būtina apsaugoti elektros laidų izoliaciją. Kombaine gaisrui gesinti privalo būti nedegus audeklas ir ne mažiau kaip 2 po 4 (kg) l talpos gesintuvai. Darbuotojai privalo būti instruktuoti, apmokyti ir žinoti, kaip reikia elgtis gaisro metu, kaip gesinti gaisrus gesintuvais.

Tinkamas pasirengimas derliaus nuėmimo darbams mažina nelaimingų atsitikimų ir gaisrų riziką, todėl skirti tam laiko yra būtina.

LŽŪKT Darbų saugos skyriaus specialistai linki sklandaus derliaus nuėmimo ir gero derliaus.