Vasario 04 d., šeštadienis | 23

Bus galima auginti įvairesnių pluoštinių kanapių veislių

2022-12-28

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr. iš Tomo Mažeikos ūkio, Agroakademija.lt

Seimas priėmė Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimus, kuriais nutarta išplėsti pluoštinių kanapių auginimą Lietuvoje.

Sutarčių pasirašymas 2023. Straipsnių vidus

Pagal priimtas naujas nuostatas, nuo 2023 m. sausio 1 d. bus leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis sudaro ne daugiau kaip 0,3 proc., taip pat bus leidžiama pluoštines kanapes auginti kaip tarpinius pasėlius. Šiuo metu leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose THC kiekis sudaro ne daugiau 0,2 proc.

Seimas taip pat leido mokslinių tyrimų institutams, mokslo ir studijų institucijoms uždaruose gruntuose pluoštines kanapes auginti ne vien tik selekcijos tikslais, bet ir kitais moksliniais eksperimentiniais tikslais.

Priimtais pakeitimais įtvirtinamos poveikio priemonės už pluoštinių kanapių gaminių gamybą, kurios metu susidaro pluoštinių kanapių tarpiniai produktai ir kuriuose THC kiekis viršija leidžiamą 0,2 proc. ribą, ir tiekimo rinkai reikalavimų pažeidimus.

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, Europos Sąjungos Bendrajame žemės ūkio augalų rūšių veislių kataloge yra įrašytos 82 pluoštinių kanapių veislės. Nacionaliniame augalų veislių sąraše yra įrašytos 2 pluoštinių kanapių veislės: veislė „Austa SK“ (įtraukta 2018 m.) ir veislė „Alive SK“ (įtraukta 2021 m.). Auginant pluoštinių kanapių veisles Lietuvos Respublikos klimatinėmis sąlygomis, minėtos veislės nesukaupia daugiau kaip 0,2 proc. THC.

Agroakademija.lt rekomenduoja pažiūrėti:

Auginu pluoštines kanapes: patirtis ir realizacija

BNS informacija

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.