© LŽŪKT nuotr.
Mokėtinos valstybinio socialinio draudimo (VSD) ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos priklauso nuo ūkio ekonominės valdos dydžio (EDV) ir nuo to, ar ūkininkai ir jų partneriai yra gyventojų pajamų mokesčio (GPM) mokėtojai, ar ne. Kokios ūkininkų VSD ir PSD įmokos šiais metais?
VSD įmokas ūkininkai ir jų partneriai privalo mokėti, kai ūkio dydis yra lygus ar didesnis nei 4 EDV. PSD įmokas ūkininkai ir jų partneriai privalo mokėti nuo to momento, kai nustatomas žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis (EDV).
Nuo 2019 m. minimali mėnesinė alga (MMA) siekia 555 Eur.
VSD įmoka priklauso nuo to, ar asmuo dalyvauja 2 pakopos pensijų kaupime:
PSD įmoka:
„Sodros“ tarifai 2019 m.
Ūkininkai ir jų partneriai, kurių pajamos mokestiniu laikotarpiu yra apmokestinamos GPM ir kurių EDV yra ne mažesnis kaip 4 EDV, kas mėnesį VSD įmokas gali mokėti nuo pasirinktos sumos.
Pasibaigus metams ir deklaruodami pajamas, turi apsiskaičiuoti ir sumokėti VSD ir PSD įmokas nuo 90 proc. apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų). Per metus įmokos negali būti sumokėtos nuo didesnės sumos nei 43 VDU (t. y. 48 856,60 Eur).
Maksimalūs dydžiai:
Ūkininkų ir jų partnerių, kurių ūkis ne mažesnis nei 4 EDV ir kurie nėra GPM mokėtojai, pensijų, ligos, motinystės ir sveikatos draudimo įmoką sudarys 19,5 proc. nuo MMA:
Ūkininkų ir jų partnerių, kurių EDV mažesnis nei 2 EDV, PSD įmoką sudarys 2,33 proc. nuo MMA (t. y. 555 x 2,33 proc. = 12,93 Eur/mėn).
PSD įmokas privaloma sumokėti kiekvieną mėnesį iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. VSD įmokos mokamos kiekvieną mėnesį, kaip ir PSD, jeigu skaičiuojamos nuo MMA.