Pagal Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo Nr. IX-75 84 straipsnio 4 dalį numatyta, kad fizinio asmens PVM mokėtojo mokestinis laikotarpis yra kalendorinis pusmetis, jeigu fizinis asmuo nesikreipia į vietos mokesčių administratorių su prašymu mokestiniu laikotarpiu laikyti kalendorinį mėnesį. Tačiau, vadovaujantis PVM įstatymo 84 straipsnio 7 dalimi, ši nuostata netaikoma PVM mokėtojams, kurie įsigyja prekių iš kitų ES valstybių narių.
Tai reiškia, kad PVM mokėtojai, kurių mokestinis laikotarpis yra kalendorinis pusmetis ir kurie per šį laikotarpį įsigyja prekių iš kitų ES šalių, privalo mokestiniu laikotarpiu laikyti kalendorinį mėnesį (ne kalendorinį pusmetį). Tokie PVM mokėtojai turi pateikti ne tik to mėnesio, kurį įsigijo prekių iš kitų ES narių, PVM deklaracijas, bet ir visų kalendorinių, pusmečio, mėnesių deklaracijas.
Mokesčių administravimo įstatymo 100 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad mokesčių mokėtojas gali būti atleidžiamas nuo apskaičiuotų delspinigių ar jų dalies, jeigu:
Taigi pagal pateiktą pavyzdį mokesčių mokėtojas nekaltas, kad mokesčių nesumokėjo laiku, todėl galima atleisti jį nuo priskaičiuotų delspinigių pagal Mokesčių administravimo įstatymo 100 str. 1 dalį ir 141 str. 1 dalį. Reikėtų žinoti, kad tokiu atveju PVM mokėtojas vietos mokesčių administratoriui turi pateikti laisvos formos prašymą atleisti jį nuo priskaičiuotų delspinigių.