Deklaruojant pajamas už 2015 m. ir vėlesnius, Lietuvos Respublikos gyventojas gali pasinaudoti mokesčių lengvata ir susigrąžinti už studijas sumokėtas įmokas. Šia lengvata galės pasinaudoti studentas. Jeigu jis nedirbo ar jo uždirbtos pajamos buvo per mažos, lengvata galės pasinaudoti studento tėvai, globėjai arba sutuoktinis.
Šia gyventojų pajamų mokesčio lengvata gali pasinaudoti gyventojas, kuris per tą mokestinį laikotarpį turi nuolatinę gyvenamąją vietą arba daugiau laiko praleidžia Lietuvoje negu užsienyje. Susigrąžinti dalį pajamų mokesčio galės tik tie studentai, kurie baigę studijas įgis pirmąjį aukštąjį išsimokslinimą. Pirmas aukštasis mokslas, t. y. pirmas bakalauro, pirmas magistro, pirmas mokslo doktorantūros išsimokslinimas, pirma kita įgyta kvalifikacija (meno aspirantūros studijos, profesinio bakalauro).
Gyventojas, kuris per kalendorinius metus gavo tik neapmokestinamas pajamas arba pajamas dirbant pagal verslo liudijimą, arba pajamas, kurios apmokestinamos tik 5 proc. pajamų mokesčio tarifu, lengvata pasinaudoti negali.
Norėdamas pasinaudoti lengvata, gyventojas privalo pateikti Metinę gyventojų pajamų deklaracijos formą su priedu GPM 308L „Gyventojų apmokestinamas pajamas mažinančios išlaidos“. L1 laukelyje įrašome kodą 2, jei už studijas buvo mokama savo lėšomis, arba 5, jei už studijas buvo paimta paskola, kuri buvo grąžinta kredito įstaigai. L3 laukelyje įrašomas kodas to asmens, už kurį buvo sumokėtos įmokos už studijas. L3 laukelio pildyti nereikia, jei įmokas už mokslą sumoka pats studijuojantysis. Metinę pajamų deklaraciją už 2015 m. reikia pateikti iki 2016 m. gegužės 1 dienos.
Pavyzdžiui, motina už pirmas dukters bakalauro studijas universitete sumokėjo 2000 Eur. Įmokos buvo sumokėtos per du kartus, t. y. 2015 m. kovą sumokėta pirmoji įmoka ir 2015 m. spalį – antroji. Motina, pateikusi Metinę pajamų deklaraciją GPM308 su priedu L, galės atimti dukters sumokėtas įmokas už studijas iš savo metinių pajamų, neviršijančių 25 proc. jos apmokestinamųjų pajamų.
Nuo 2015 m. spalio 2 d. keitėsi pranešimų apie darbuotojų nedarbingumą teikimo tvarka. Anksčiau darbuotojų nedarbingumo pažymėjimus (NP-SD) reikėdavo užpildyti per 10 darbo dienų, kai tik darbuotojas kreipiasi į įmonę. Dabar, jeigu darbuotojo nedarbingumas trunka iki 14 d., nedarbingumo pranešimą „Sodrai“ reikės pateikti pasibaigus nedarbingumui per 5 darbo dienas. Jeigu nedarbingumo laikotarpis ilgesnis, pranešimas (NP-SD) turi būti teikiamas už kiekvieną 14 dienų laikotarpį. Darbdavys už savo darbuotojo pirmas 2 nedarbingumo dienas prašymą „Sodrai“ privalės pateikti per 5 darbo dienas pasibaigus nedarbingumui.