Lapkričio 30 d., ketvirtadienis | 23

Rusijos elnininkystės produkcija gaunama 365 dienas per metus

LŽŪKT informacija
2015-03-16

Brendanas Dunleavis, daugiau kaip 20 m. vadovaujantis projektams Rusijoje ir Ukrainoje, pasakoja apie naujausius pasiekimus.

BASF. Havas Media. Straipsnių vidus. Derlingoms kelionems

Per Šv. Kalėdas, kai Santa Klauso elniai keliavo virš kiekvieno stogo Airijoje, Sibiro tundroje jų rusiškieji giminaičiai šventė ne tokias laimingas Kalėdas.

Airijoje, Lidlo mėsos skyriuje, gurmanams siūlomas didelis maisto produktų pasirinkimas. Čia galima aptikti kengūros mėsos kepsniams iš atokių Australijos vietovių, elnių kojų iš Naujosios Zelandijos, kiškių filė iš Argentinos ir šernienos kumpių iš Švarcvaldo Vokietijoje.

Anksčiau vietiniame Lidle buvo galima gauti net šiaurinių elnių užpakalinių kojų, atvežtų iš Rusijos, bet šiais metais šios mėsos reikia patiems rusams. Maisto importo iš Europos, Amerikos, Kanados ir Australijos atšaukimas brangiai atsieina. Milijonams Rusijos žmonių vietiniai šiauriniai elniai yra daug svarbesni, negu Santa Klauso elniai Airijos vaikams.

Rusijos šiaurinių elnių produkciją galima gauti kiekvieną metų dieną. Elniena yra įprastas labai maistingas maisto produktas plačiuose Rusijos regionuose. Tokioje mėsoje yra daugiau omega 3 riebalų rūgščių ir B grupės vitaminų, negu austrėse. Rūkytos šiaurinių elnių mėsos karpačo, patiekiamas su konservuotomis gervuogėmis, yra aukščiausios rūšies sveikas gurmaniškas patiekalas.

Šiaurinių elnių mėsos gamyba yra svarbi žemės ūkio šaka ne tik Rusijos kaimuose, bet ir daugelyje Skandinavijos ir Kanados regionų. Galima sakyti, kad šiauriniai elniai yra vieninteliai mėsiniai gyvūnai, prisitaikę gyventi užšalusiuose Sibiro tyruose.

Nebus šiaurinių elnių, nebus žmonių

Trečdalyje šiaurinės Sibiro dalies, apimančioje tris milijonus kvadratinių kilometrų, 40 kartų didesnėje teritorijoje negu Airija, šiaurinių elnių auginimas yra pagrindinis verslas. Tose Rusijos šiaurės vietovėse, kur nėra šiaurinių elnių, nėra ir žmonių.

Rusijos šiaurinių elnių augintojai gali pagaminti 10 kartų daugiau aukštos kokybės mėsos negu visi Airijos mėsinių galvijų, avių, kiaulių ir paukščių augintojai kartu sudėjus. Tokia yra Rusijos šiaurinių elnių bandų svarba ir reikšmė.

Kitos Rusijos galimybės

Šiais metais Rusija užaugino rekordinį 105 mln. tonų kviečių derlių. Toks kiekis iškėlė šalį į ketvirtąją didžiausių pasaulio kviečių eksportuotojų vietą. Bet prieš pat Kalėdas Kremlius uždėjo 15 proc. muitą kviečių eksportui, tai 1 tonos kainą padidino 35 eurais.

Be to, valstybės kontroliuojami Rusijos geležinkeliai paskelbė, kad kviečių transportavimo į uostus tarifai didinami 13,4 procento. Papildomais mokesčiais bus surinkta 2,5 milijardo eurų per metus, skaičiuojant 40 mln. tonų Rusijos kviečių eksporto. Šios lėšos bus naudojamos Rusijos maisto produktų kainoms subsidijuoti.

Analizuojant šiuos veiksmus, galima daryti išvadas, kad Rusija turi skubių variantų ir ilgalaikį planą, kaip vesti užsitęsusį prekybos karą su Europa ir Amerika. Šie tarifai yra didelis stabdys Airijos ir Europos kiaulininkystės bei paukštininkystės ūkiams. Tačiau tai yra ir seniai laukta gera naujiena mūsų geriausiems mėsinių galvijų augintojams ir pieno ūkiams. Vis dėlto šis atokvėpis turėtų būti trumpas. Rusija taip pat turi galios kontroliuoti didžiąją dalį pasaulio trąšų gamybos ir išteklių. Putinas galėtų nuspręsti uždėti eksporto muitą Rusijos azotui ir kalio karbonatui. Tikėkimės, kad taip neatsitiks.

Parengta pagal užsienio spaudą